TOPlist

OnePlus Keyboard 81 Pro je netradiční počítačová klávesnice pro náročné uživatele

keyboard
  • Firma OnePlus představila produkt, který byste od ní nečekali
  • Programovatelná počítačová klávesnice Keyboard 81 Pro je určena i pro náročnější psavce

Společnost OnePlus se rozhodla vstoupit do neprobádaných vod. Kromě svého prvního tabletu dnes představila i mechanickou klávesnici Keyboard 81 Pro, která přináší několik zajímavých řešení pro náročné.

Novinka vypadá na první pohled jako docela obyčejná počítačová klávesnice s vysokým zdvihem kláves bez numerického bloku. Nenechte se ale zmást – tento nenápadný produkt toho umí mnohem víc, než byste čekali.

Tělo je vyrobené z hliníku, v zadní části pak obsahuje výklopný stojánek. Ten jde použít jednak k nadzvednutí psací plochy a také ke kompletní vertikalizaci klávesnice ve chvíli, kdy ji nevyužíváte. Komunikace může probíhat i bezdrátově. Uvnitř se nachází 4000mAh akumulátor, který má zajistit až 100 hodin provozu při nastaveném minimálním podsvícení. Nabíjení obstarává USB-C, kompletní nabití zabere 5 hodin.

Hlavní kouzlo spočívá v samotných klávesách. Společnost OnePlus ve spolupráci s firmou Keychron použila speciální mechanické klávesy z materiálu Marbe-mallow, což je patentovaný termoplastický elastomer využívaný například k výrobě náramků a nabíjecích kabelů. Díky němu mají klávesy vytvářet pružný odraz při každém stisku pro maximální pohodlí a funkčnost, mimo to nabízí i vysokou životnost.

OnePlus Keyboard 1

Každá z kláves je vyjímatelná za provozu a díky otevřenému zdrojovému kódu lze programovat jednotlivé klávesy v reálném čase, ať už z hlediska funkčnosti, nebo RGB podsvícení. Programovatelné je i průsvitné kruhové tlačítko v pravém horním rohu. OnePlus si sem ze svých smartphonů vypůjčilo malý detail – mechanický posuvník, kterým se v tomto případě přepínají režimy kabelového a bezdrátového provozu. Kompatibilita je zajištěna se systémy macOS, Windows a Linux.

OnePlus Keyboard 4

Keyboard 81 Pro bude k dispozici v tmavě a světle šedé barvě, dostupnost je stanovena na duben letošního roku. Cenu zatím neznáme.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku