Domů » Bleskovky » OnePlus bude optimalizovat nabíjení telefonů podle vašeho spánku

OnePlus bude optimalizovat nabíjení telefonů podle vašeho spánku

Smartphony značky OnePlus se pyšní technologií rychlého nabíjení Warp Charge, díky které lze získat potřebné množství energie za relativně krátkou dobu nabíjení. To se může hodit například během rušného dne, kdy není pro nabíjení času nazbyt, ovšem v nočních hodinách může mít rychlé nabíjení neblahý vliv na celkovou životnost akumulátoru. Z tohoto důvodu čínský výrobce přichází v systému Oxygen OS s novinkou nazvanou Optimalizované nabíjení. Jaký má tato funkce přínos?

Přerušované noční nabíjení

Současné Li-Ion akumulátory mají omezenou životnost, kterou navíc zkracuje dobíjení vysokými proudy, úplné vybíjení, nebo naopak zbytečné udržování 100% nabití po dlouhou dobu. Z tohoto důvodu se budou telefony OnePlus s aktivovanou funkcí Optimalizované nabíjení dobíjet plnou rychlostí pouze do 80 procent, poté se nabíjení přeruší a obnoví se až 100 minut před typickým časem probuzení, naplánovaným budíkem nebo první nadcházející událostí v kalendáři. Uživatel nicméně bude mít možnost jednorázově zapnout pokračování nabíjení plným výkonem, což se může hodit v denních hodinách.

oneplus charging

Funkci Optimalizované nabíjení je možné aktivovat v Nastavení – baterie, zatím však pouze na telefonech OnePlus 7 a 7 Pro s beta verzí Oxygen OS. OnePlus plánuje do budoucna další vylepšování, například přizpůsobení se změnám ve spánkových návycích např. při změně časové zóny či při dlouhých víkendových nocích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Takže zase kopírka z iOSu :-D … ale dobrý, rozhodně to je funkce prospěšná.

  • Co to meleš. To už dávno mělo Sony.

  • Sony to mělo dřív jen Apple zase se musel inspirovat, ještě Apple nic neudělal sám bez pomoci.

  • Jasně, jen Sony to má ve značně zjednodušené podobě oproti Applu ;-) takže bych to úplně nesrovnával.

  • Pipi Punčocha

   v čem to má Apple lepší? Sony přeruší nabíjení a dokončí před probuzením. Probuzení si zjistí podle chování uživatele. Všechno řeší systém, uživatel se o nic nemusí starat.

  • Asi právě tím logem nakousleho jablka, nebo já nevím 😁🤣. Jablečňáci objevují featury, které má Android roky.

  • U iOveček běžné.

  • Socka s xaoimi Martin123 :-D :-D

  • Socka se starým mobilem a zavistivec. Se ozval.

  • xzeit: A ma to tvuj Huawei Mate 20 Pro? Nebo zas Android jakoze jeden vyrobce, kteremu pak ale zase chybi dalsich jinych veci?:D

  • Nemá. Nepotřebuje to. Huawei Mate 20 pro ma speciální akumulátor, který vydrží roky 🤣

  • xzeit: Musim rict, ze ted jsem chvilku kontroloval, jestli to zas neni ten anonym, co se za tebe vydava, musim rict, ze te fakt napodobuje dokonale:D
   Jeden to nepotrebuje, ale souhrne to vlastne maji vsichni driv a mnohem lepcejsi nez ten hloupy detsky iPhone, kteremu akumulator nevydrzi nic, je mi to jasny :D

  • lukass71: vorech xzeit zapomnel dodat Huawei Mate 20 Pro s teleobjektivem z Electroworldu. To byly legendarni hlody!

  • Jj. Ty hlody tady byly, ale od někoho jiného.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).