Domů » Bleskovky » OnePlus bude optimalizovat nabíjení telefonů podle vašeho spánku

OnePlus bude optimalizovat nabíjení telefonů podle vašeho spánku

Smartphony značky OnePlus se pyšní technologií rychlého nabíjení Warp Charge, díky které lze získat potřebné množství energie za relativně krátkou dobu nabíjení. To se může hodit například během rušného dne, kdy není pro nabíjení času nazbyt, ovšem v nočních hodinách může mít rychlé nabíjení neblahý vliv na celkovou životnost akumulátoru. Z tohoto důvodu čínský výrobce přichází v systému Oxygen OS s novinkou nazvanou Optimalizované nabíjení. Jaký má tato funkce přínos?

Přerušované noční nabíjení

Současné Li-Ion akumulátory mají omezenou životnost, kterou navíc zkracuje dobíjení vysokými proudy, úplné vybíjení, nebo naopak zbytečné udržování 100% nabití po dlouhou dobu. Z tohoto důvodu se budou telefony OnePlus s aktivovanou funkcí Optimalizované nabíjení dobíjet plnou rychlostí pouze do 80 procent, poté se nabíjení přeruší a obnoví se až 100 minut před typickým časem probuzení, naplánovaným budíkem nebo první nadcházející událostí v kalendáři. Uživatel nicméně bude mít možnost jednorázově zapnout pokračování nabíjení plným výkonem, což se může hodit v denních hodinách.

oneplus charging

Funkci Optimalizované nabíjení je možné aktivovat v Nastavení – baterie, zatím však pouze na telefonech OnePlus 7 a 7 Pro s beta verzí Oxygen OS. OnePlus plánuje do budoucna další vylepšování, například přizpůsobení se změnám ve spánkových návycích např. při změně časové zóny či při dlouhých víkendových nocích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments