Domů » Bleskovky » Bláznivá akce značky OnePlus: Vyměňte svůj Samsung za OnePlus Two

Bláznivá akce značky OnePlus: Vyměňte svůj Samsung za OnePlus Two

Společnost OnePlus už v minulosti stála za několika velmi kontroverzními soutežemi včetně jedné nazvané „Smash the Past“ (informovali jsme zde) nebo jiné, kterou naprostá většina veřejnosti shledala velmi sexistickou. Tentokrát se však naštěstí nejedná o rozbíjení telefonů ani o pořizování fotek.

Místo toho společnost OnePlus vybízí uživatele Samsungů Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge+ a Note 5, aby svá zařízení bezplatně vyměnili za zcela nové telefony OnePlus Two (recenze), jehož prodej zatím funguje pouze formou pozvánek.

Společnost má v plánu darovat získané Samsung smartphony charitativní organizaci Hope Phones, která se zaměřuje na poskytování nezbytných zdravotních technologií těm, kteří si je nemůžou dovolit, nebo k nim nemají přístup.

Myšlenka společnosti je bezpochybně ušlechtilá, ovšem podíváme-li se na podrobnosti, všimneme si dvou nezanedbatelných nedostatků. Všechny zmiňované telefony, které je možné vyměnit za nový smartphone od OnePlus, jsou mnohem dražší – nejnovější z nich, Galaxy Note 5, se navíc prodává jen v USA a stojí více než dvakrát tolik co OnePlus Two.

Navíc, jelikož společnost celý projekt pojala jako soutěž, ve hře je pouze 50 smartphonů OnePlus Two, přičemž vítěz bude pravděpodobně vybrán zcela náhodně. Takovým chováním společnost sama sebe připraví o velké množství potenciálních účastníků své „soutěže“.

Je pochopitelné, že Samsung jako největší výrobce Android smartphonů, se stal primárním cílem celého projektu, ovšem omezovat se pouze na něj se rozhodně také nezdá jako dobrý nápad. Pokud by společnost OnePlus skutečně chtěla svou soutěží oslovit současné majitele vlajkových lodí od Samsungu, mohla by například za jejich telefony nabízet dva své, nebo, ještě lépe, zahrnout do soutěže i současné vlajkové modely jiných známých značek jako je Apple, LG, či třeba HTC. Takhle nám to celé přijde lehce postavené na hlavu.

Jan Nedbal

9 komentářů

 1. Kowalski (neregistrovaný)

  Chcu vidět borce co vymění telefon co stojí 20 000 za telefon co stojí 12 000 :D :D

 2. kraken (neregistrovaný)

  To by museli dať za SGS6 dva OnePlus Two aby to bolo zaujímavé.

 3. Plyshak (neregistrovaný)

  Ani svou starou s4 z šuplíku bych nevyměnil za tohle pádlo bez super amoled displaye xDDD

 4. Pato (neregistrovaný)

  :D To je ako vymenit audinu za daciu. Keby tuto akciu ohlasili 1. aprila, by som pochopil. Nic v zlom, ale asi niekomu riadne d.r.b.e. …

 5. Realista (neregistrovaný)

  Samsung stoji za vyliz prdel, jak systemem, tak cenove. Vymenil bych hned, nastesti zadnej samsung nevlastnim.

  • Hlavně že máš jasno:) J8 přešel z Samsungu na Lenovo. Pokud pomineme tech. parametry samotné, tak je to pohoršení snad ve všech směrech (vlastnostmi). To jsem si dovolil sem napsat z praxe.

 6. Kdyby ty telefony dali dva nebo tři, možná by to bylo zajímavé, ale vzhledem k tomu, že je to horší než současné vlajkové lodě, pochybuji, že někdo bude downgradovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).