Domů » Bleskovky » Bláznivá akce značky OnePlus: Vyměňte svůj Samsung za OnePlus Two

Bláznivá akce značky OnePlus: Vyměňte svůj Samsung za OnePlus Two

Společnost OnePlus už v minulosti stála za několika velmi kontroverzními soutežemi včetně jedné nazvané „Smash the Past“ (informovali jsme zde) nebo jiné, kterou naprostá většina veřejnosti shledala velmi sexistickou. Tentokrát se však naštěstí nejedná o rozbíjení telefonů ani o pořizování fotek.

Místo toho společnost OnePlus vybízí uživatele Samsungů Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge+ a Note 5, aby svá zařízení bezplatně vyměnili za zcela nové telefony OnePlus Two (recenze), jehož prodej zatím funguje pouze formou pozvánek.

Společnost má v plánu darovat získané Samsung smartphony charitativní organizaci Hope Phones, která se zaměřuje na poskytování nezbytných zdravotních technologií těm, kteří si je nemůžou dovolit, nebo k nim nemají přístup.

Myšlenka společnosti je bezpochybně ušlechtilá, ovšem podíváme-li se na podrobnosti, všimneme si dvou nezanedbatelných nedostatků. Všechny zmiňované telefony, které je možné vyměnit za nový smartphone od OnePlus, jsou mnohem dražší – nejnovější z nich, Galaxy Note 5, se navíc prodává jen v USA a stojí více než dvakrát tolik co OnePlus Two.

Navíc, jelikož společnost celý projekt pojala jako soutěž, ve hře je pouze 50 smartphonů OnePlus Two, přičemž vítěz bude pravděpodobně vybrán zcela náhodně. Takovým chováním společnost sama sebe připraví o velké množství potenciálních účastníků své „soutěže“.

Je pochopitelné, že Samsung jako největší výrobce Android smartphonů, se stal primárním cílem celého projektu, ovšem omezovat se pouze na něj se rozhodně také nezdá jako dobrý nápad. Pokud by společnost OnePlus skutečně chtěla svou soutěží oslovit současné majitele vlajkových lodí od Samsungu, mohla by například za jejich telefony nabízet dva své, nebo, ještě lépe, zahrnout do soutěže i současné vlajkové modely jiných známých značek jako je Apple, LG, či třeba HTC. Takhle nám to celé přijde lehce postavené na hlavu.

Jan Nedbal

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kowalski (neregistrovaný)
Anonym
Kowalski (neregistrovaný)

Chcu vidět borce co vymění telefon co stojí 20 000 za telefon co stojí 12 000 :D :D

kraken
Uživatel
kraken

To by museli dať za SGS6 dva OnePlus Two aby to bolo zaujímavé.

mino
Uživatel
mino

Idioti:-)

Plyshak (neregistrovaný)
Anonym
Plyshak (neregistrovaný)

Ani svou starou s4 z šuplíku bych nevyměnil za tohle pádlo bez super amoled displaye xDDD

bkf1
Uživatel
bkf1

no S4ku mozna jo :) ale museli by mi za ni dat minimalne 64GB verzi :)

Pato (neregistrovaný)
Anonym
Pato (neregistrovaný)

:D To je ako vymenit audinu za daciu. Keby tuto akciu ohlasili 1. aprila, by som pochopil. Nic v zlom, ale asi niekomu riadne d.r.b.e. …

Realista (neregistrovaný)
Anonym
Realista (neregistrovaný)

Samsung stoji za vyliz prdel, jak systemem, tak cenove. Vymenil bych hned, nastesti zadnej samsung nevlastnim.

uni
Uživatel
uni

Hlavně že máš jasno:) J8 přešel z Samsungu na Lenovo. Pokud pomineme tech. parametry samotné, tak je to pohoršení snad ve všech směrech (vlastnostmi). To jsem si dovolil sem napsat z praxe.

Sandra
Uživatel
Sandra

Kdyby ty telefony dali dva nebo tři, možná by to bylo zajímavé, ale vzhledem k tomu, že je to horší než současné vlajkové lodě, pochybuji, že někdo bude downgradovat.