Domů » Bleskovky » OnePlus 7 Pro bude mít stejně dobrý displej jako poslední iPhony či vlajkové Samsungy

OnePlus 7 Pro bude mít stejně dobrý displej jako poslední iPhony či vlajkové Samsungy

Už za dva týdny bude představen smartphony OnePlus 7, který netradičně doprovodí i vybavenější verze OnePlus 7 Pro. Ta dostane zejména větší displej, který bude zcela prostý jakýchkoliv výřezů a otvorů, neboť výrobce schová selfie kamerku do vysouvacího modulu. Díky tomu bude displej roztažený přes celou čelní plochu, a navíc dostane špičkové parametry.

oneplus 7

Jeden z nejlepších mobilních displejů na trhu

Laboratoř DisplayMate, která se věnuje profesionálnímu testování displejů, vydala předběžnou zprávu, ve které přisuzuje displeji OnePlus 7 Pro hodnocení A+. Tuto nejvyšší známku si přitom dosud vysloužily pouze iPhony a vlajkové telefony od Samsungu.

Kompletní test bude zveřejněn až po premiéře telefonu, šéf OnePlus Pete Lau však ve svém příspěvku na oficiálním fóru společnosti prozradil, že se můžeme těšit na velmi přesné barvy, vysoký jas, skvělý kontrast či hustotu pixelů. Barevný rozsah a teplotu barev navíc půjde přímo v systému nastavit k obrazu svému, kromě toho bude telefon disponovat certifikací „Safety for Eyes“ od nezávislého institutu VDE za ochranu očí pokročilým odfiltrováním modrého světla.

Samotné parametry displeje zatím prozrazeny nebyly, hovoří se o 6,7palcovém OLED panelu s rozlišením 3120 × 1440 pixelů, poměrem stran 19,5:9, obnovovací frekvencí 90 Hz a integrovanou čtečkou otisků prstů.

První snímky z tříčočkového fotoaparátu

Čínský výrobce již také prozradil, že OnePlus 7 Pro dostane do výbavy hlavní fotoaparát se třemi čočkami, siluetu telefonu odhalil v propagaci na Twitteru i v novinové reklamě v New York Times.

oneplus7 nyt

Fotoaparát OnePlus 7 Pro má být postaven z hlavního 48Mpx snímače, sekundární 16Mpx kamerkou s širokým záběrem a pak 8Mpx kamerkou s 3násobným přiblížením. Magazín Wired již získal do rukou první prototyp telefonu a podělil se o několik testovacích snímků.

redcar

Podle Wired nejsou snímky ze „zoomovací“ kamery tak kvalitní jako z Huawei P30 Pro, neboť nejsou tolik kontrastní, obsahují méně detailů a větší množství šumu. Ředitel obrazové divize OnePlus ale i přesto tvrdí, že budou soupeřit s těmi nejlepšími, byť je pravděpodobně nebudou porážet.

Rozhraní fotoaparátu má být podobné tomu v OnePlus 6T, aby poskytlo jednoduché ovládání. Na pozadí bude pracovat i umělá inteligence, avšak nebude se uživateli nijak nutit; nebude například tvrdit, že vidí psa, přestože se snažíte vyfotografovat květinu.

night

OnePlus také provedlo několik změn, aby snímky s aktivovaným HDR vypadaly přirozeněji, stejně tak má být vylepšen portrétní režim.

Jsme zvědaví, jak kvalitní fotografie bude možné z OnePlus 7 Pro vydolovat, a zda se skutečně přiblíží nejlepším fotomobilům současnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Ach zasa tá honba za rozlíšením, baterka pomaly rovnaká a poďme nabíjať 3x za deň. Naco je QHD/ 4k na 6″ nepochopím doteraz.

  • Kvůli pentile. Je to prakticky nutnost.

  • _qam_ Máš sice pravdu, ale s těma ciframa to přeháníš. Je známo, že lidské oko má rozlišovací schopnost cca 1′ (úhlová vteřina). Proto bylo jako standard v tisku přijato 300 ppi, což u lidského oka znamená 1′ ve vzdálenosti cca 28 cm, přičemž běžná vzdálenos při pohledu z blízka je cca 30 cm, <30 cm namáhá oči a <20 cm ani nelze zaostřit. Proto 300 ppi u plnohodnotných pixelů stačí, u pentile 400 ppi. Kdo tvrdí že vidí bez lupy artefakty u 430 ppi pentile, je něco jako "audiofil" co slyší 30 kHz.

  • Nebudu se dohadovat, jestli někdo vidí lépe, než je nějaký standard. Asi jsou mezi námi takoví a QAM je možná jeden z nich. Jestli kecá, nevíme. Za mě teda hustota pixelů by měla být taková, aby lidské oko nebylo schopno toto nějak pozorovat z nejmenší vzdálenosti, ze které je schopno zaostřit.

  • Umbeke Membe: No, ale pak ti to nesedí… protože subpixelů jsou 2/3, tak k dosažení reálného 300 PPI (obrázek je také kreslen v rgb na každý bod) potřebuješ 450 PPI pentile, nikoliv 400 jak píšeš. A to jsme na hranici lidského vnímaní stanoveného někým na průměrnou hodnotu z nějakého vzorku lidí. Proto jak říkám, někdo, kdo má problémy se zrakem apod, tak tohle asi řešit nebude. Já mám zrak dobrý a ty rozdíly vnímám. Chystám se ještě zkusit (alespoň srovnat v obchodě) s Xperii 1, která má 800 PPI pentile, zda uvidím rozdíl proti S9ce, ale o tom už silně pochybuju…

  • _qam_ Opět ae mýlíš. U pentile je zelený subpixel sdílený mezi dvěma sousedními tedy nejsou 2 subpixely na pixel (Tvé 2/3), ale 2.5 subpixelu, takže 360ppi pentile odpovídá 300ppi RGB. Pokud bys četl pozorně, tak i těch „stantadrních“ 300 ppi je s rezervou, stejně jako 22khz u CD je s rezeevou (i nezletilí mají -60bB @ 20kHz). Navíc rozlišení lidskkého oka 1´ platí pro bílá versus černá. U zelené nebo žluté proti černé to je 2´ a u modré či červené proti černé dokonce 3´.

  • Není to žádná nutnost, na diamond pentile matici stačí v pohodě i FullHD a je to lidským okem obtížně rozeznatelný. Doporučuju nastudovat něco o OLED panelech, než začneš dělat chytráka. Můžeš začít na oled-info.com, ale je to anglicky.

  • Tak znova blbečku, už jsem ti to tu psal jednou. Diamond pentile historicky umožnila pouze to, že díky přeskládání je možné na menší plochu dát těch pixelů víc. To nic nemění na tom, že pixel pořád tvoří pouze dva subpixely, tak jako v dřívějích dobách RGBG, je reálné PPI přibližně 2/3.
   Lidským okem je diamond pentile normálně viditelné, je to kostrbaté, naprosto nepoužitelné pod 500 PPI. Tam kde na RGB stačí 400 PPI, je potřeba na diaomond pentile o 100 PPI víc.
   To oled info si běž nastudovat sám.

  • QAM: Z jaké pozorovací vzdálenosti je diamond pentile podle tebe pouhým okem viditelná, při konkrétním PPI?

  • Ondra: A v jinym topicu se smejes tomu, ze Xr nema 1080p na LCD displeji LOL

  • xzeit: Pro mě z běžné pozorovací vzdálenosti (asi 30 cm od obličeje?) při 450 PPI pentile (iPhone X nebo S10e) velmi viditelné kostrbaté písmo.
   S9 s QHD v pohodě, taktéž nemám problém s RGB 400PPI (iPhone 8 plus).

  • iPhonX má kolega. Jdu to zkontrolovat. To máš asi fakt dobré oči :-)

 2. Tak snad budou konečně barvy reálné ne jak u 6T kde barvy jsou úplně mimo.

  • V default nastavení zcela jistě ne…

  • Mluvíš taky o displeji? Protože na to sem narážel.

  • Ano mluví o displeji, protože neexistuje žádný Amoled, který by byl vyladěn do přirozena v defaultu. Každý výrobce tam prdne omalovánky, protože to je to, co se všem BFU líbí a co chtějí vidět po zapnutí.

 3. Opravil bych větu, aby nemátla čtenáře – „Tuto nejvyšší známku si přitom dosud vysloužily pouze vlajkové telefony od Applu a od Samsungu.“

 4. Tak…. Mě spíš zajímá váha a rozměr.. líbí se mi Huawei p30, p30 pro… Ale ta váha …to je děs… Všechny čínské telefony jsou podle mě těžké.. S10 je nejkompaktnější naslapany telefón.. o s10e nemluvím..už je trochu mimo podle mě, za ty prachy… Odjakživa nemám rád Samsung, ale S10 kupuju..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).