Domů » Bleskovky » OnePlus 7 Pro bude mít stejně dobrý displej jako poslední iPhony či vlajkové Samsungy

OnePlus 7 Pro bude mít stejně dobrý displej jako poslední iPhony či vlajkové Samsungy

Už za dva týdny bude představen smartphony OnePlus 7, který netradičně doprovodí i vybavenější verze OnePlus 7 Pro. Ta dostane zejména větší displej, který bude zcela prostý jakýchkoliv výřezů a otvorů, neboť výrobce schová selfie kamerku do vysouvacího modulu. Díky tomu bude displej roztažený přes celou čelní plochu, a navíc dostane špičkové parametry.

oneplus 7

Jeden z nejlepších mobilních displejů na trhu

Laboratoř DisplayMate, která se věnuje profesionálnímu testování displejů, vydala předběžnou zprávu, ve které přisuzuje displeji OnePlus 7 Pro hodnocení A+. Tuto nejvyšší známku si přitom dosud vysloužily pouze iPhony a vlajkové telefony od Samsungu.

Kompletní test bude zveřejněn až po premiéře telefonu, šéf OnePlus Pete Lau však ve svém příspěvku na oficiálním fóru společnosti prozradil, že se můžeme těšit na velmi přesné barvy, vysoký jas, skvělý kontrast či hustotu pixelů. Barevný rozsah a teplotu barev navíc půjde přímo v systému nastavit k obrazu svému, kromě toho bude telefon disponovat certifikací „Safety for Eyes“ od nezávislého institutu VDE za ochranu očí pokročilým odfiltrováním modrého světla.

Samotné parametry displeje zatím prozrazeny nebyly, hovoří se o 6,7palcovém OLED panelu s rozlišením 3120 × 1440 pixelů, poměrem stran 19,5:9, obnovovací frekvencí 90 Hz a integrovanou čtečkou otisků prstů.

První snímky z tříčočkového fotoaparátu

Čínský výrobce již také prozradil, že OnePlus 7 Pro dostane do výbavy hlavní fotoaparát se třemi čočkami, siluetu telefonu odhalil v propagaci na Twitteru i v novinové reklamě v New York Times.

oneplus7 nyt

Fotoaparát OnePlus 7 Pro má být postaven z hlavního 48Mpx snímače, sekundární 16Mpx kamerkou s širokým záběrem a pak 8Mpx kamerkou s 3násobným přiblížením. Magazín Wired již získal do rukou první prototyp telefonu a podělil se o několik testovacích snímků.

redcar

Podle Wired nejsou snímky ze „zoomovací“ kamery tak kvalitní jako z Huawei P30 Pro, neboť nejsou tolik kontrastní, obsahují méně detailů a větší množství šumu. Ředitel obrazové divize OnePlus ale i přesto tvrdí, že budou soupeřit s těmi nejlepšími, byť je pravděpodobně nebudou porážet.

Rozhraní fotoaparátu má být podobné tomu v OnePlus 6T, aby poskytlo jednoduché ovládání. Na pozadí bude pracovat i umělá inteligence, avšak nebude se uživateli nijak nutit; nebude například tvrdit, že vidí psa, přestože se snažíte vyfotografovat květinu.

night

OnePlus také provedlo několik změn, aby snímky s aktivovaným HDR vypadaly přirozeněji, stejně tak má být vylepšen portrétní režim.

Jsme zvědaví, jak kvalitní fotografie bude možné z OnePlus 7 Pro vydolovat, a zda se skutečně přiblíží nejlepším fotomobilům současnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments