Domů » Bleskovky » OnePlus 7 bude voděodolný, ale bez jakékoliv certifikace a záruky

OnePlus 7 bude voděodolný, ale bez jakékoliv certifikace a záruky

Všechny dosud představené smartphony značky OnePlus postrádaly voděodolnost, neboť podle vedení firmy je tato vymoženost vykoupena vysokými nároky, které by se ve výsledku nepříjemně projevily na výsledné ceně. Nejinak tomu bude i u připravovaných smartphonů řady OnePlus 7, ačkoliv…

OnePlus 7 Series - We just bought a bucket.

OnePlus ve výše uvedené upoutávce tvrdí, že certifikace voděodolnosti stojí příliš mnoho peněz, avšak následně vhodí připravovaný OnePlus 7 do kbelíku s vodou. Popisek u videa pak hovoří jasně – OnePlus 7 se nebude pyšnit IP certifikací, ale za určitých podmínek může být voděodolný. Na jakékoliv poškození vodou se ale záruka vztahovat nebude.

oneplus

Odolný, neodolný

Nutno podotknout, že na utopené telefony se nevztahuje záruka ani u Apple či Sony, u nich vám ale alespoň stupeň krytí napoví, co si můžete s telefonem dovolit. O OnePlus 7 víme pouze to, že by mohl (ale nemusí) ustát ponoření v kbelíku s vodou. Proto bude lepší podobné pokusy v domácích podmínkách neopakovat, zvláště pak když vybavenější OnePlus 7 Pro dostane vysouvací selfie kameru, tudíž bude na vniknutí kapaliny (a prachu) dovnitř zařízení více náchylný.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. TimeSplitter

    Vodeodolny urcite nebude, to neni zadny telefon ci jina elektronika. Muze byt maximalne vodevzdorny a to za urcitych podminek, ktere zde vyrobce nijak nestanovil, cili bych neriskoval nic vic, nez mobil pouzit behem mirneho deste a to si dnes clovek muze dovolit asi s jakymkoli telefonem. A vzhledem k cene, kdy uz maji taky docela hezke marze, je to proste saskarna a aspon nejaky zakladni stupen kryti by uvest mohli. No zlata V40 s IP68 a MIL-STD 810G.

  2. Zkouška krytí na IP67 stojí v akreditované zkušebně v ČR do 30000,- CZK. Ať si Číňan nechá od cesty pohádky, ze si to nemůže dovolit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).