OnePlus 6: větší displej, ale menší výška než OnePlus 5T

Už příští týden připluje z přístavu OnePlus nová vlajková loď s číslem 6. S blížícím se uvedením získává důležité certifikace, tu poslední od čínské autority TENAA, která opět zveřejnila kompletní produktovou kartu plnou klíčových parametrů.

Když poslední model OnePlus 5T zvětšil oproti svému předchůdci úhlopříčku displeje o půl palce na rovných 6 palců, dbal jejich výrobce na to, aby nenarostla půdorysná stopa zařízení, čehož dosáhl redukcí rámečků okolo zobrazovače. OnePlus 6 dostane ještě větší displej s úhlopříčkou 6,28″, přesto celkově nijak nenabobtná, dokonce bude o pár desetin milimetru nižší – jeho rozměry budou 155,7 × 75,35 × 7,75 mm. Této „kompaktnosti“ vděčí především za výřez v displeji, který ale celkovou plochu panelu o pár milimetrů čtverečních zmenší. Displej bude mít rozlišení 1 080 × 2 280, poměr stran 19:9 a opět se bude jednat o AMOLED panel.

Vysoký výkon a sluchátkový jack

Čínská certifikace dále potvrzuje většinu známých údajů – telefon bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 845, na výběr bude více paměťových variant, přičemž ta nejvyšší bude mít 8 GB RAM a 256GB úložiště. Známá je i konfigurace fotoaparátů – vzadu bude kombinace snímačů s rozlišením 20 a 16Mpx, vpředu pak najdeme 16Mpx selfie kamerku. Akumulátor v těle zařízení bude mít kapacitu 3 300 mAh, vedle dobíjecího konektoru naštěstí nebude chybět ani 3,5mm jack. Operačním systémem bude OxygenOS založený na nejnovějším Androidu 8.1.

Jsme zvědaví, jakou OnePlus pro svoji novinku nastaví cenu, neboť segment „levných“ vlajkových lodí začíná být poměrně konkurenční prostředí a OnePlus 6 v něm nebude zdaleka sám.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku