OnePlus 6 vás pozná podle obličeje. Bohužel jej odemknete i prostou fotografií

Smartphone OnePlus 6 disponuje schopností rozpoznat uživatele podle obličeje, čehož využívá například při odemykání. Tato funkce pracuje velmi rychle, o bezpečnosti ale nemůže být řeč.

oneplus6amoled

Oproti technologii Face ID od Apple se OnePlus 6 spoléhá pouze na čelní kamerku a tedy prostý 2D obraz uživatele. Tuto technologii se tak již několika uživatelům podařilo obelstít vlastní fotografií (dokonce i černobílou), @rikvduijn například svůj pokus natočil a poslal na svůj Twitter.

Oficiální vyjádření OnePlus

Společnost OnePlus nelichotivé články o zabezpečení svého posledního telefonu vzala na vědomí a vyjádřila se pro server PhoneArena. Face Unlock má být podle firmy především o pohodlí uživatele a pro skutečné zabezpečení doporučují jiné metody, například heslo, PIN či otisk prstu. Z tohoto důvodu není např. možné použít FaceID pro přihlašování do bankovních aplikací, či k ověřování plateb. V OnePlus se nicméně dušují, že pracují na vylepšení všech vlastních technologií, včetně Face Unlock.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. shepii (neregistrovaný)

    „Z tohoto důvodu není např. možné použít FaceID pro přihlašování do bankovních aplikací, či k ověřování plateb.“ Tady asi mělo být Face Unlock, jinak ta věta nedává smysl. Jinak chápu OnePlus. Většina uživatelů má ve smartphonu citlivá data ve formě fotek z dovolené a konverzace a manželem/manželkou. Kvůli tomu by mi nestálo za to ani tisknout fotku majitele. :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel