OnePlus 6 v testu odolnosti. Odolá pokusu o zlomení?

Na YouTube kanále JerryRigEverything se objevil nový test odolnosti smartphonu, tentokráte je to čerstvá novinka OnePlus 6. Ustojí všechny pokusy o zničení nebo má nějaká slabá konstrukční místa?

Přední i zadní strana OnePlus 6 je chráněna sklem Gorilla Glass 5, takže výsledek je stejný jako u většiny ostatních telefonů – hrotům do tvrdosti 5 podle Mohse odolá, od tvrdosti 6 se začínají objevovat drobné škrábance. Potěšující je, že stejné sklo kryje i čtečku otisků prstů a všechny čočky fotoaparátů. Rámeček telefonu, tlačítka v něm i mřížka sluchátkového reproduktoru jsou vyrobeny z hliníku, naštěstí nechybí ani plastová separátní vrstva mezi kovem a sklem, která zmírňuje přenos nepříznivých impaktů z rámečku na displej.

OnePlus 6 oficiálně: vlajková loď, která vás nezruinuje

OnePlus 6 je vybaven AMOLED panelem, který má tu vlastnost, že při přímém kontaktu s ohněm jeho pixely degradují a už se nikdy nevzpamatují. Naštěstí v reálném světě zřejmě k ozkoušení této disciplíny nikdy nedojde, a i kdyby, displej dokáže statečně odolat po dobu zhruba 20 vteřin.

Nezlomná pevnost

Jako poslední JerryRigEverything obvykle testuje odolnost telefonů vůči mechanickému ohybu a zde OnePlus 6 vyvázl na jedničku. Žádné kroucení, žádné vypadnutí displeje, vše drží na svém místě. V OnePlus zvládli přechod z kovového těla na skleněné na jedničku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Eman (neregistrovaný)

    Co jako znamená tvrdost pet? Ze to muzu nosit v kapse spolu s klicema?

  2. k8 (neregistrovaný)

    Nechápu tyhle dementní testy. Dostanu novej telefon, tak se ho pokusím zlomit. Super :) K čemu je to dobrý?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel