Domů » Bleskovky » OnePlus 6 chce být prémiový. Výrobce prozradil, jaká budou záda

OnePlus 6 chce být prémiový. Výrobce prozradil, jaká budou záda

Indické zastoupení OnePlus o víkendu na svém Twitteru prozradilo, že pro chystaný model OnePlus 6 zkoumá nové materiály. Spekulovalo se, že záda telefonu budou vyrobena z keramiky, nakonec však výrobce vsadí na běžnější materiál. Detaily o návrhu designu popisuje na oficiálním fóru společnosti sám její zakladatel Pete Lau.

V úvodu svého příspěvku popisuje důraz na zákazníka a uživatelskou zkušenost. Docílení ideálního stavu je prý mnohdy velmi bolestivé, neboť je nutné dbát na každý detail. OnePlus dokonce u svých prototypů provádí změny o velikosti 0,01 milimetru, a postupnou iterací se snaží přijít k ideálu. Lau prý sám např. na své služební cesty několik prototypů vozí, aby si je vyzkoušel v ostrém provozu. Pokud se mu nějaký zalíbí i po několika měsících, je velmi pravděpodobné, že se nakonec stane horkým kandidátem na produkční model.

OnePlus 6 bude mít záda ze „speciálního“ skla

Tolik k teorii, a nyní k praxi. OnePlus 6 si má udržet některé typické prvky svých předchůdců, například plynulé přechody na hranách, výrobce ale v letošním roce nepoužije na zádech kov, ale sklo. Nemá se však jednat o obyčejné sklo, ale o jeho novou interpretaci, která má uživateli poskytnout prémiový a hodnotný pocit. V potaz bylo údajně bráno 70 prototypů různých skel, vybraný vítěz navíc bude opatřen 5 vrstvami nanopovlaku, takže každé zařízení bude při podrobném zkoumání mírně odlišné. Doufáme, že OnePlus využije skleněná záda alespoň k osazení cívky pro bezdrátové nabíjení.

Podle posledních spekulací by mělo dojít k oficiální premiéře OnePlus 6 v pátek 18. května, tedy za necelý měsíc. Cena telefonu se má pohybovat okolo 600 dolarů (asi 12 500 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Do mobilu s nesmyslným formátem displeje, ušima, skleněnými zády a čtečkou vzadu stejně nepůjdu, takže můj poslední model bude One Plus 3t…:-\

  • Tak 3:4 či 1:1 to snad displej mít nebude. Jinak v podstatě cokoli „wide“ je ok.

  • Jiří Peterka

   U mě to samé. Můj příští mobil bude mít čtečku vpředu, patrně pod displayem a úhlopříčku do 5,5. Zůstávám u 3T.

 2. také mám 3T a mobil s čtečkou vzadu pro mne nemá smysl

  • Já zase obrácené mám 5T a čtečku zezadu mám rád – aspoň si gestem můžu snadno stáhnout notifikacni listu jedním prstem jedné ruky, kam bych jinak nedosáhl. A zepředu mě stejně rozpozná detekce obličeje, takže tam čtečku nepotřebuju ????

  • Moment, ty na čelní straně nedosáhneš na Home, resp. na čtečku? Tak to máš problém úplně jinde…

  • uni, nabuduce aby si nebol za totalneho blba, tak si najskor poriadne precitaj prispevok, na ktory reagujes. Viem, ze na tvoju mozgovu kapacitu chcem asi privela, ale aspon sa o to pokus.

  • uni: A to jsi vzal kde?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).