OnePlus 6 chce být prémiový. Výrobce prozradil, jaká budou záda

Indické zastoupení OnePlus o víkendu na svém Twitteru prozradilo, že pro chystaný model OnePlus 6 zkoumá nové materiály. Spekulovalo se, že záda telefonu budou vyrobena z keramiky, nakonec však výrobce vsadí na běžnější materiál. Detaily o návrhu designu popisuje na oficiálním fóru společnosti sám její zakladatel Pete Lau.

V úvodu svého příspěvku popisuje důraz na zákazníka a uživatelskou zkušenost. Docílení ideálního stavu je prý mnohdy velmi bolestivé, neboť je nutné dbát na každý detail. OnePlus dokonce u svých prototypů provádí změny o velikosti 0,01 milimetru, a postupnou iterací se snaží přijít k ideálu. Lau prý sám např. na své služební cesty několik prototypů vozí, aby si je vyzkoušel v ostrém provozu. Pokud se mu nějaký zalíbí i po několika měsících, je velmi pravděpodobné, že se nakonec stane horkým kandidátem na produkční model.

OnePlus 6 bude mít záda ze „speciálního“ skla

Tolik k teorii, a nyní k praxi. OnePlus 6 si má udržet některé typické prvky svých předchůdců, například plynulé přechody na hranách, výrobce ale v letošním roce nepoužije na zádech kov, ale sklo. Nemá se však jednat o obyčejné sklo, ale o jeho novou interpretaci, která má uživateli poskytnout prémiový a hodnotný pocit. V potaz bylo údajně bráno 70 prototypů různých skel, vybraný vítěz navíc bude opatřen 5 vrstvami nanopovlaku, takže každé zařízení bude při podrobném zkoumání mírně odlišné. Doufáme, že OnePlus využije skleněná záda alespoň k osazení cívky pro bezdrátové nabíjení.

Podle posledních spekulací by mělo dojít k oficiální premiéře OnePlus 6 v pátek 18. května, tedy za necelý měsíc. Cena telefonu se má pohybovat okolo 600 dolarů (asi 12 500 korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku