Domů » Bleskovky » OnePlus 5T bude milovník kabelů: bezdrátové nabíjení mít nebude, 3,5mm jack si ponechá

OnePlus 5T bude milovník kabelů: bezdrátové nabíjení mít nebude, 3,5mm jack si ponechá

Společnost OnePlus v tomto potvrdila příchod smartphonu OnePlus 5T a ve svém tweetu naznačila, že si chystaná novinka ponechá sluchátkový jack, který konkurenční výrobci smartphonů pomalu ze svých zařízení odstraňují. Důvody jeho ponechání sdělil na oficiálním fóru OnePlus sám ředitel společnosti Pete Lau.

Přestože OnePlus vidí potenciál v bezdrátovém přenosu hudby, jeho kvalita se u masově prodávaných sluchátek zatím nemůže analogovému přenosu skrze klasický jack rovnat. Dražší bezdrátová sluchátka mají větší potenciál, ale u smartphonů OnePlus šlo vždy o nízkou cenu (s ohledem na výbavu), a proto byl jack z důvodu zachování možnosti poslouchat zvuk v nejlepší možné kvalitě za dostupnou cenu zachován.

Pete Lau (CEO OnePlus): Některé trendy v průmyslu odporují našim základním přesvědčením

Firma sice uvažovala o nahrazení legendárního portu druhým USB-C, neboť by bylo možné snížit tloušťku přístroje, ale nakonec sáhla po klasice, aby dala uživatelům svobodu v používání vlastních sluchátek. Podle interního výzkumu používá sluchátka s klasickým jackem 80 procent uživatelů smartphonů OnePlus.

Šéf OnePlus také prozradil, že OnePlus 5T nebude disponovat bezdrátovým nabíjením, které zřejmě po představení letošních iPhonů zažije renesanci. K tomuto rozhodnutí údajně vedlo více důvodů – umístění cívky by zvětšilo tloušťku přístroje a bylo by výrazně pomalejší než technologie rychlého nabíjení Dash Charge, kterou poslední telefony OnePlus disponují.

Tip: Podrobné parametry OnePlus 5T (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Kromě toho Pete Lau nepovažuje současné technologie bezdrátového nabíjení natolik vyspělé, aby je bylo nutné začleňovat do každého špičkového zařízení. Podobnou filosofii razil do letošního roku i Apple, nakonec však podlehl a vybavil své iPhony konvenční technologií Qi.

Takto vypadá OnePlus 5T naživo

Dosud není jisté, kdy bude OnePlus 5T představen, s největší pravděpodobností se tak stane v týdnu od 13. listopadu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).