Domů » Bleskovky » OnePlus 5 dostává Android 8.0 Oreo. Brzy se dočká i odemykání obličejem

OnePlus 5 dostává Android 8.0 Oreo. Brzy se dočká i odemykání obličejem

Společnost OnePlus vypustila velkou aktualizaci pro svůj smartphone OnePlus 5, která povyšuje systém OxygenOS na verzi 5.0. Ten je postaven na Androidu 8.0 a přináší spoustu novinek společně s prosincovým balíkem bezpečnostních záplat.

Kromě novinek do Google přidává OnePlus několik vlastních vylepšení, jako je optimalizace launcheru, nové možnosti upladovat fotografie skrze službu Shot či spouštět některé aplikace pod více účty. Několik změn přistálo i do uživatelského prostředí a do výchozí fotoaplikace; ta například dostala nový zkrášlující efekt pro portrétní mód či záložku pro prohlížení pořízených fotografií na mapě na základě přidaných GPS souřadnic. Kalkulačka se dočkala prohlížení historie, do hodin zase přibyl kalendář alarmů.

Recenze OnePlus 5: krok před vrcholem

Oreo zatím dostává hrstka uživatelů OnePlus 5, v příštích dnech se pak rozjede aktualizace naplno. Součástí updatu není schopnost odemykat telefon za pomoci funkce Face Unlock, nicméně podle vyjádření spoluzakladatele OnePlus Carla Peie se majitelé OnePlus 5 této novinky dočkají. Zatím však není jisté kdy, nemělo by to však trvat dlouho.

Možná se čeká na vyřešení sporu se společností Sensibile Vision, jejímž byznysem je vývoj technologií týkajících se biometrické autentizace. Její představitelé tvrdí, že funkce Face Unlock od OnePlus porušuje některé její patenty, zejména osvícení obličeje uživatele pro rozpoznávání za zhoršených světelných podmínek a v noci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments