OnePlus 3 a 3T dostávají Android Oreo. Zatím jen v rámci beta programu

OnePlus 3

Vlastníte-li smartphony OnePlus 3 nebo 3T z loňského roku, určitě se těšíte na novou verzi systému OxygenOS, která bude založena na nejnovější verzi operačního systému Android 8.0 Oreo. Její uzavřené testování začalo již na začátku září, nyní si budou moci systém ohmatat úplně všichni, kdo se zapojí do beta programu.

Nutno podoktnout, že OnePlus stále ještě není v cílové rovince a můžete se tak potkat s následujícími chybami:

  • Čtečka otisků prstů může být pomalejší, než obvykle
  • Zkratka do aplikace Fotky Google je nedostupná
  • Spojení skrze NFC a Bluetooth může být nestabilní
  • Kompatibilitu a výkon některých aplikací 3. je ještě zapotřebí optimalizovat

Kromě novinek, které do systému přivedl sám Google, dostává OxygenOS postavený na Oreu některé speciality, jako barevné odlišení notifikačních kanálů či vylepšené rychlé nastavení.

Samozřejmě doporučujeme na Oreo vyčkat až do vydání ostré verze nového OxygenOS, jste-li však netrpěliví, můžete zahájit instalaci podle tohoto návodu (v angličtině). Upozorňujeme však, že instalace je spíše pro pokročilejší uživatele, a musíte počítat se ztrátou všech dat v telefonu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku