OnePlus 2 bude dual SIM a opět jej získáte přes pozvánku. Podívejte se, jak fotí

Od odhalení telefonu OnePlus 2 nás dělí pouhých deset dní. Díky oficiálnímu blogu čínské společnosti o chystaném telefonu víme takřka vše, ačkoliv některé detaily dosud odhaleny nebyly. Nově se například dozvídáme, že novinka přinese podporu funkce dual SIM, zatím však nevíme, zda bude jeden ze slotů hybridní s možností využít jej jako čtečku paměťových karet.

OnePlus 2 Camera Review!

Jak fotí 13Mpx fotoaparát?

Výrobce také dosud neodhalil specifikace fotoaparátu, nicméně leccos napoví jeho předčasná „premiéra“ na YouTube kanálu Marquese Brownleeho. Podle něj fotoaparát produkuje velmi slušné snímky, ačkoliv o úplnou špičku se nejedná. Pochválil však rychlost, slušnou ostrost výsledných snímků a také dynamický rozsah, kterému navíc může pomoci režim HDR. Kromě něj umí OnePlus 2 fotit automatikou, režimem Clear Shot, který oproti automatice tvoří snímky ostřejší, a nechybí ani režim pro focení panoramat.

    
Ukázkové snímky z OnePlus 2. Celou galerii si můžete prohlédnout zde, porovnání s konkurencí zde

Z technického hlediska se jedná o 13megapixelový snímač, optika má světelnost f/2.0 a telefonu patrně chybí přítomnost optické stabilizace. Její absence je nejvíce poznat z videa, které je možné natáčet až v rozlišení 4K či zpomaleně v HD rozlišení. Dobrou zprávou je, že fotoaparát při natáčení videa bleskurychle přeostřuje.

  

Vylepšený systém pozvánek

OnePlus také odhalilo nový pozvánkový systém, který bude nákup OnePlus 2 provázet. Při startu má být uvolněno až padesátkrát více pozvánek než při uvedení první generace, což má nastartovat mnohem rychlejší prodeje. Pokud se nechcete spoléhat na to, až vám někdo zašle pozvánku, postačí OnePlus zaslat svůj email, čímž se zařadíte do rezervačního systému. Jakmile bude mít OnePlus dostatek volných pozvánek, zašle jednu i na vaši adresu, upřednostňováni však budou příznivci z oficiálního diskuzního fóra a majitelé první generace. Po zakoupení obdržíte pozvánky pro své přátelé, stejně jako posledně, nyní by však měl být celý proces rychlejší.

  

A co ještě o OnePlus 2 víme? Telefon bude poháněn čipsetem Qualcomm Snapdragon 810 za podpory 4 GB operační paměti, bezpečnost zajistí ultrarychlý snímač otisků prstů a nabíjení 3 300mAh baterie obstará nový oboustranný konektor USB-C. Rozměry telefonu budou menší a chybět nebudou ani vyměnitelné kryty StyleSwaps. OnePlus 2 má být vybaven čtečkou otisků prstů a přinese podporu všech u nás provozovaných frekvencí LTE. Cena novinky má být podle zakladatele společnosti Pete Laua nižší než 450 USD (11 100 Kč bez DPH). Už jej tedy zbývá jen představit (dočkáme se 27. července).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku