Domů » Bleskovky » OnePlus 2 bude pohánět Snapdragon 810, přehřívání se nemáme obávat

OnePlus 2 bude pohánět Snapdragon 810, přehřívání se nemáme obávat

Spekuluje se, že očekávaný zabiják vlajkových lodí s pořadovým číslem dvě by mohl být představen již příští měsíc, tudíž není s podivem, že OnePlus již pomalu začíná odhalovat s předstihem jeho přednosti. Jednou z nich má být výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 810, který se však nechvalně proslavil svým nadměrným vyzařováním tepla. Podle zprávy čínského výrobce zveřejněné na oficiálním fóru však bude čipset pohánějící OnePlus Two „cooler than ever“, tedy studenější než kdy jindy.

  

OnePlus hodlá svoji novinku osadit novější revizí Snapdragonu 810 verze 2.1, která má neduh přehřívání řešit. K tomu má navíc přispět softwarová optimalizace přímo od OnePlus v systému Oxygen OS s efektivnějším řízením vytěžování procesoru. OnePlus 2 má podle přísných testů splňovat přísné standardy pro teplotu telefonů a to i při nepřetržitém několikahodinovém používání.

  

Zda mají výše uvedená slova reálný základ nebo jsou spíše jen marketingovým lákadlem, odhalí až první testy chystané novinky. Vylepšenou revizi Snapdragonu 810 v2.1 používá například i Sony ve svých telefonech Xperia Z4/Z3+ a problémy s přehříváním u ní přetrvávají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Good one! :D

 2. to sme už u jedného výrobcu počuli

  • shd (neregistrovaný)

   nechapem tych vyrobcov … uz len famy o tom, ze sa to prehrieva musia ovplyvnit predaje a ked je to naozaj pravda tak to musi predaje ovplyvnovat o to viac… osobne by som nikdy to takeho fonu nesiel ak by som vedel, ze nie je OK a este zan vyhodit 13-14K ?

  • Navic kdyz i po nove revizi se STALE PREHRIVA :D

 3. Ja se prehrivani nebojim ;-) OnePlus2 si kupovat nebudu :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).