OnePlus 10 Pro odhaluje svůj fotoaparát. Slibuje spoustu novinek a přes 500 optimalizací

OnePlus 10 Pro 5

Společnost OnePlus se zřejmě rozhodla vypustit každý den alespoň malou hrst nových informací o chystaném smartphonu OnePlus 10 Pro. V tomto týdnu už jsme viděli design zadní strany, dostali jsme první dávku parametrů a nyní se můžeme hlouběji ponořit do schopností jeho fotoaparátů. Co v OnePlus vymysleli nového?

OnePlus 10 Pro: fotoaparát plný změn

Při pohledu na papírové parametry se může zdát, že se mezigeneračně nic nezměnilo. OnePlus 10 Pro bude mít na zádech tři fotoaparáty – hlavní s rozlišením 48 megapixelů, širokoúhlý s rozlišením 50 megapixelů a konečně 8Mpx teleobjektiv. Po hardwarové stránce se nejvíce změnil prostřední snímač, respektive jeho optika, která nově bude snímat záběry ve velmi širokém úhlu 150°.

Výrobce paradoxně vyzdvihuje efekt rybího oka, minulý rok se přitom chlubil maximální eliminací veškerého zkreslení obrazu. Tento režim půjde u OnePlus 10 Pro použít také, ale budete se muset spokojit s menším úhlem záběru 110°. O korekci zkreslení se postará umělá inteligence.

Tím pravděpodobně veškeré hardwarové novinky končí (pokud pomineme vypuštění monochromatického snímače) a do hry vstupuje software, umělá inteligence, novější obrazový procesor obsažený v čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 a know-how značky Hasselblad. OnePlus se chlubí, že fotoaparáty dostaly víc než 500 optimalizací, přičemž jednou z nich je vylepšený režim Hasselblad Natural Color Optimalization 2.0. Ten byl vyvinutý přímo na míru tomuto telefonu a má zajišťovat barvy na profesionální úrovni.

OnePlus také přichází s novým režimem nazvaným RAW Plus, který se podobá formátu ProRAW od Apple. V zásadě jde o kombinaci surových snímků a jejich počítačového zpracování, takže při následných úpravách nepřijdete o naladění fotografie softwarem telefonu.

camera

RAW fotografie ze všech snímačů lze v módu Hasselblad Pro ukládat v 12bitové hloubce v režimu Natural Color Solution, popř. v plné 10bitové hloubce v režimu Billion Color Solution. Mód Hasselblad Pro také uživateli dovolí nastavit všechny důležité parametry – ISO, rychlost závěrky apod. Kromě toho v něm lze pořizovat videa ve formátu LOG bez přednastaveného obrazového profilu, což umožní pořizovat videa s vyšším dynamickým rozsahem.

Smartphone OnePlus 10 Pro bude odhalen příští týden v úterý, zatím pouze pro čínský trh, globální premiéra by se měla odehrát později v tomto roce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku