Domů » Bleskovky » One UI 2 na propagačním videu. Samsung odhalil další novinky svého prostředí

One UI 2 na propagačním videu. Samsung odhalil další novinky svého prostředí

V těchto dnech probíhá vývojářská konference Samsungu, která postupně přináší novinky ze světa hardwaru a softwaru. Dočkali jsme se odhalení nových notebooků, naznačení příchodu druhé generace ohebného smartphonu Galaxy Fold, a nyní přichází oficiální videoukázka novinek v prostředí One UI 2.

One UI 2 pro všechny typy zařízení

Druhá generace One UI bude evoluční změnou velmi dobře přijatého prostředí, přičemž Samsung se bude zaměřovat na jeho nejsilnější stránky. Ještě více aplikací se dočká snadné použitelnosti jednou rukou, kdy se v horní části nachází část pro zobrazení a spodní část je určena pro interakci. Tuto funkci například dostanou i složky aplikací na domovské obrazovce.

one ui 2 1

Mírně přepracován bude tmavý režim, který bude podporovat ještě větší množství aplikací a prvků prostředí. Samsung také zjednoduší některá vyskakující okna, aby uživatele při sledování videa nebo hraní her co nejméně vyrušovaly. Do prostředí se také propašuje nová vysoce kontrastní klávesnice, nové pohyblivé ikonky a zesilovač ambientního zvuku. Funkce Digitální pohoda dostane mód soustředění.

one ui 2 2

Samsung v rámci konzistentnosti bude chtít rozšířit prostředí One UI i za hranice klasických smartphonů, máme jej vidět i u skládacích zařízení či na chytrých hodinkách. Prostředí One UI 2 uvidíme nejprve na letošních vlajkových modelech z řad Galaxy S10 a Note10, na nichž právě probíhá veřejný betatest; ostrá verze by měla dorazit ještě do konce letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Ten Fold vůbec nevypadá jako Blackberry :-D

_qam_
Uživatel
_qam_

Který prosím tě?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Passport
[odkaz]

_qam_
Uživatel
_qam_

nesmysl