Domů » Bleskovky » Omate TrueSmart+: Chytré hodinky se slotem na SIM kartu postavené na Androidu 5.1 Lollipop

Omate TrueSmart+: Chytré hodinky se slotem na SIM kartu postavené na Androidu 5.1 Lollipop

Pokud vám na hodinkové platformě Android Wear „něco“ chybí, možná se vám zalíbí nové hodinky TrueSmart+ od společnosti Omate. Jejich operačním systémem je totiž Android 5.1, i když pravda radikálně upravený nastavbou OUI 3.0. Ta systém přizpůsobuje k pohodlnému ovládání na 1,54″ displeji s rozlišením 320 × 320 pixelů a také nabízí vlastní obchod aplikací Ostore.

   

Hodinky podle renderů působí poměrně mohutně, což potvrzují rozměry 44 × 44 × 14,2 mm. Velikost částečně omlouvá baterie o kapacitě 600 mAh, což je na chytré hodinky neobvykle vysoká hodnota, bohužel výdrž výrobce popsal velmi stroze – záleží na využívání. S ohledem na výbavu odhadujeme, že příliš dlouhou dobu si na jedno nabití neužijete, plnohodnotný Android a SIM karta uvnitř si jistě vezmou podstatný díl energie. Rychlostní strop pro mobilní data je HSPA (3G), nechybí ani Bluetooth a Wi-Fi 802.11 b/g.

  

V útrobách hodinek tepe dvoujádrový procesor MediaTek MT6572 s taktem 1,2 GHz a 1 GB operační paměti. Senzorová výbava zahrnuje gyroskop, šestiosý akcelerometr a GPS, zdravotní senzory hodinky neobsahují. Aplikace a multimediální obsah lze ukládat na vnitřní úložiště o kapacitě 8 GB. Jak již bylo řečeno, aplikace se stahují z obchodu Ostore, kde se nachází aplikace většiny sociálních a sportovních sítí, aplikace pro streamování hudby, pár launcherů a několik dalších prográmků včetně komunitní navigace Waze a cloudového úložiště Dropbox.

  

Omate TrueSmart+ přijdou na trh v listopadu letošního roku, od 31. října je bude možné předobjednat za 169 dolarů (asi 4 100 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Azcaron
Uživatel
Azcaron

Všechen respekt tvůrcům, ale tohle je moc velkej kvádr… 14.2 mm na výšku to zabíjí.

emptybody (neregistrovaný)
Anonym
emptybody (neregistrovaný)

Nejvetsi problem tehle firmy nejsou produkty ale podpora k nim. Kazdy mesic nove hodinky, prsteny, napady a stare se pohybuji na hranici nepouzitelnosti a updaty v nedohlednu.