Domů » Bleskovky » Ohne Samsung displeje příštích smartphonů až na záda? Patent na to má

Ohne Samsung displeje příštích smartphonů až na záda? Patent na to má

Samsung začal ohýbat displeje na smartphonech s modelem Galaxy Note Edge v roce 2014, od té doby ohýbá displeje o hrany svých vlajkových smartphonů s železnou pravidelností. Byť se jedná spíše o estetický prvek, pár funkcí navíc telefony s tímto displejem mají a korejský gigant se snaží je rozvíjet. Podle patentové přihlášky z letošního roku dokonce uvažuje o tom, že přední displej ohne přes obě boční hrany až na záda.

V popisu patentu se hovoří o kompletně nové uživatelské zkušenosti a vylepšeném držení, zatím je lze však spekulovat, co tím Samsung myslel. Dá se ale předpokládat, že hardwarová tlačítka na stranách nahradí proměnlivé ovládací prvky hodící se v dané situace – v základním režimu zde lze očekávat tlačítka pro změnu hlasitosti, v režimu fotoaparátu pak posuvník pro zoomování a tlačítko spouště.

To ale pouze spekulujeme, neboť stejně jako u dalších patentů nemusí vůbec dojít k jeho naplnění. Takto ohnout displej by pro Samsung technologicky nebyl problém, patent dokonce popisuje, jak by mělo ohýbání displeje při výrobě probíhat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments