Domů » Bleskovky » Ohne Samsung displeje příštích smartphonů až na záda? Patent na to má

Ohne Samsung displeje příštích smartphonů až na záda? Patent na to má

Samsung začal ohýbat displeje na smartphonech s modelem Galaxy Note Edge v roce 2014, od té doby ohýbá displeje o hrany svých vlajkových smartphonů s železnou pravidelností. Byť se jedná spíše o estetický prvek, pár funkcí navíc telefony s tímto displejem mají a korejský gigant se snaží je rozvíjet. Podle patentové přihlášky z letošního roku dokonce uvažuje o tom, že přední displej ohne přes obě boční hrany až na záda.

V popisu patentu se hovoří o kompletně nové uživatelské zkušenosti a vylepšeném držení, zatím je lze však spekulovat, co tím Samsung myslel. Dá se ale předpokládat, že hardwarová tlačítka na stranách nahradí proměnlivé ovládací prvky hodící se v dané situace – v základním režimu zde lze očekávat tlačítka pro změnu hlasitosti, v režimu fotoaparátu pak posuvník pro zoomování a tlačítko spouště.

To ale pouze spekulujeme, neboť stejně jako u dalších patentů nemusí vůbec dojít k jeho naplnění. Takto ohnout displej by pro Samsung technologicky nebyl problém, patent dokonce popisuje, jak by mělo ohýbání displeje při výrobě probíhat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Pevně doufám, že jo. Bylo by to pěkně v duchu tradice zbytečných inovací aneb když to umíme vyrobit, tak to tam frknem a pak popřemyšlíme co s tím ????

 2. Super. Kvôli zahnutému displeju je teraz deformovaný obraz a budúcnosti ho už ani nebude vidieť.

  Len u Galaxy Note Edge mal zahnutý displej zmysel.

 3. Palačinkovač obecný

  Zajímalo by mě, jak na takový telefon budou dělat pouzdra či obaly. :D

 4. A na co je to dobré u telefonu ? Mít displej ohnutý až na záda ? Proč ????

  • Víš proč ? Protože „640kB paměti musí stačit každému“ .
   To je pokrok, vývoj. Třeba je to slepá větev, ale třeba ne.
   Tak proto !!!!!!

  • Třeba je to slepá větev, ale třeba ne -> To je přímo ukázkový příklad jak se to nedělá. Inovace a jejich implementace má exaktně popsanou metodologii. Jenomže vysvětluj to Samsungu, který to mastí jak jim to příjde pod ruku z labin.

   A ten příklad s pamětí je úplně mimo, tan není ani náznak analogie.

  • Také si uživatel myslel že 1024MB je nesmysl …

  • uživatel, jo? :) Ale před tím něco nepěkného užil, resp. sežral v drogerii, ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).