Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Ohebný Samsung Galaxy Fold oficiálně míří na český trh. Známe datum zahájení prodeje

Ohebný Samsung Galaxy Fold oficiálně míří na český trh. Známe datum zahájení prodeje

Podle informací, které má naše redakce k dispozici, české zastoupení Samsungu v pondělí 2. prosince na webu Samsung.cz spustí předobjednávky na dlouho očekávaný model Galaxy Fold s ohebným displejem. Samotné zahájení prodeje je naplánováno na pátek 13. prosince. Oficiální českou cenu zatím neznáme, ale odhadujeme, že se bude pohybovat okolo hranice 54 tisíc korun.

samsung galaxy fold
Samsung Galaxy Fold

NepřehlédněteSamsung Galaxy Fold: podrobné první dojmy a videopohled

Podrobný videopohled

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Fold
Systém: Android 10
Rozměry: 160,9 × 117,9 × 7,6 mm (rozevřený), 160,9 × 15,7 - 17,1 × 62,8 mm (zavřený), Hmotnost: 276 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,42 GHz Kryo 485, 4x 1,8 GHz Kryo 485
RAM: 12 GB, Interní paměť: 512 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 4,6" + 7,3", 720 × 1680 px, 2152 × 1536 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 10 (f/2.2)+ 8 (f/1.9) Mpx, 4K video, HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4380 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Samsung varuje před neoficiální distribucí

Samsung Galaxy Fold aktuálně nabízí například internetový obchod CZC.cz za 54 990 Kč, nicméně zde se nejedná o zboží z oficiální české distribuce (jde o evropskou distribuci). České zastoupení Samsungu rovněž vydalo upozornění, které přikládáme v plném znění.

Na českém trhu se u některých prodejců objevila ke koupi mobilní zařízení Samsung Galaxy Fold. Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. prohlašuje, že tyto výrobky nepocházejí z její oficiální distribuce. Zařízení Samsung Galaxy Fold dosud nebyla v České republice společností Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. uvedena oficiálně na trh.

Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. upozorňuje spotřebitele, že výrobky, které nepocházejí z její distribuce, nebyly testovány ve spolupráci s operátory působícími na českém trhu, a nemusí být tedy softwarově přizpůsobeny a upraveny pro užívání na českém trhu. Zejména nemusí kromě jiného korektně fungovat služby VoLTE a VoWiFi.

K výrobkům, které nepocházejí z její distribuce, společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. také neposkytuje žádné nadstandardní servisní služby, jako je prémiový servis Moje Galaxy. Nejsou tedy poskytovány služby, jako je například vyzvednutí poškozeného telefonu zdarma u zákazníka a zapůjčení náhradního telefonu po dobu opravy, prioritní servis – možnost opravy mobilního telefonu do jedné hodiny, speciální telefonická podpora na infolince Moje Galaxy a další.

Pro zařízení Galaxy Fold nepocházející z distribuce společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. není k výrobku poskytováno speciální roční pojištění zdarma (resp. není hrazeno pojistné) vztahující se na náhodné mechanické poškození přístroje a náhodné poškození vnikem kapaliny. Spotřebitel má při sjednání tohoto pojištění po registraci nárok na jedno pojistné plnění se spoluúčastí 3 399 Kč, a v případě uznané pojistné události tedy zaplatí jen tuto částku namísto plné ceny opravy.

Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. upozorňuje zákazníky, aby při nákupu zařízení značky Samsung dbali zvýšené opatrnosti a vždy si zjistili, zda je dané zařízení vhodné či přizpůsobené pro český trh a jsou k němu poskytovány všechny služby a servisní podpora, jako je tomu v případě zboží distribuovaného společností Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

V případě pochybností se spotřebitelé mohou obrátit na zákaznickou linku společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. na telefonním čísle 800 726 786.

Aktualizováno 28. 11. v 21:30: přidáváme také oficiální vyjádření Tomáše Pilského, obchodního ředitele CZC.cz: „Jsme rádi, že jsme mohli jako první v Česku představit telefon Samsung Galaxy Fold. Produkt pochází z evropské distribuce a je kompatibilní s českými sítěmi. Každý, kdo si tento telefon na e-shopu CZC.cz zakoupí, může počítat s dvouletou zárukou, kterou uplatní na jedné z více než 70 našich poboček po celé České republice.

Věříme, že pro zákazníky je e-shop s dvacetiletou tradicí a více než 60 tisíci hodnoceními na Heurece dostatečnou zárukou spokojeného nákupu. Nabídka telefonu Samsung Galaxy Fold je důkazem toho, že se na CZC.cz snažíme zákazníkům nabízet moderní trendy a poslední technologické vychytávky za ceny, které mohou konkurovat často lepším zahraničním podmínkám,“ dodává Pilský.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments