K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Ohebný Samsung Galaxy Fold na prvním uživatelském videu

Ohebný Samsung Galaxy Fold na prvním uživatelském videu

Samsung 20. února na Unpacked eventu v San Franciscu představil svůj první smartphone s ohebným displejem – Galaxy Fold. Novinka by se měla na světovém trhu začít prodávat už 26. dubna, nicméně až doposud jsme neměli možnost jej vidět na nějakém novinářském či uživatelském videu. Veškeré materiály, které Samsung pustil do světa, pocházely přímo z jeho produkce.

V tomto čtyřminutovém videu jihokorejský gigant ohebný smartphone velmi detailně představil, nicméně před malou chvílí se na internet dostalo vůbec první uživatelské video, které pochází z Vietnamu. Na něm je paradoxně zachycený Samsung Galaxy Fold brandovaný pro amerického operátora AT&T.

Samsung Galaxy Fold na prvním uživatelském videu

Při pohledu na zařízení (kloub a nápisy) je patrné, že se nejedná o finální produkt, ale jeden z testovacích prototypů. Přesto na něm systém funguje stabilně a bezproblémové je i přepínání mezi vnějším klasickým a vnitřním ohebným displejem. Ohyb je na zobrazovacím panelu pozorovatelný, nicméně je možné, že u finálního vzorku Samsung tento kosmetický neduh bude mít vyřešený.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

20 komentářů

 1. Poznám DOA produkt na první pohled. Smál jsem se 3D televizím, smál jsem se prvním WP7 a teď se směju úplně nejvíc. Fail^2.

  • Až to bude mít za 2 roky Apple, tak budeš psát jinak :D

   • Co až bude mít Apple, tohle? :-)) Ne, tohle Apple mít nebude ani za 20let, protože tohle je auto s hranatými koly a volantem pod prdelí.

   • Marian (neregistrovaný)

    Protože za 2 roky to bude už odladěné zařízení a ne to o čem on teď mluví? Jsi fakt tak natvrdlej?

   • Za 2 roky to bude odladěné? A jak to odladění bude přesně vypadat? Už se to nebude muset pokaždé otevírat? Protože představa, že musím pokaždé, kdy mi nestačí externí pididisplej, otevřít 2cm tlustý telefon, který mi po posledním, zdánlivě nevinném pádu, už ani nejde poádně otevřít jednou rukou, je docela šílená, nezdá se ti?

    Tenhle produkt je fail z mnoha důvodů a možná existuje 1 důvod proč je zajímavý. Samsung ho vyrobil, protože vývoj OLED displejů dospěl do momentu, kdy se daly ohnout jako fólie, z čehož si nějaký marketingový trouba sedl na zadek a interně to prosadil. Je to demonstrace technologie, jejiž nepromyšlené nasazení vytvořilo 5-10 staronových problémů, které nikdo, kdo má všech 5 pohromadě, nechce.

   • „Je to demonstrace technologie, jejiž nepromyšlené nasazení vytvořilo 5-10 staronových problémů, které nikdo, kdo má všech 5 pohromadě, nechce.“ – Ano, s tím mohu souhlasit. Řadí se to do kategorie „odstranění sluchátkového jacku“ či „použití proprietálního konektoru“, i to jsou věci, jejichž nasazení vytvořilo 5-10 staronových problémů, které nikdo, kdo má všech 5 pohromadě, nechce. :)

   • Použití proprietárního konektoru (nikoliv proprietálního – to si pleteš Menty nejspíš s prenatálním, asi stavem tvého mozku) přineslo v roce 2012 zásadní výhodu – univerzální oboustranné zasunutí. Oproti nejhoršímu konektoru všech dob – microUSB – nekonečná výhoda. Odstranění jacku řeší redukce – pro ty, kteří vlastní natolik drahá a nenahraditelná sluchátka, že to nejde jinak. Ostatní mají AirPods, Beats Solo 3 a dalších x desítek možností bezdrátových sluchátek. Come one, píše se 2019, nikoliv 1999. Kdo má všech 5 pohromadě nekouká co bylo včera, ale co bude za rok.

   • JP23: jak pises v roce 2012 to bylo revolucni, dnes uz je standard USB-C, jak i sam Apple ukazuje na Macboocich/iPad Pro.
    Jack redukce sice resi, ale idealni to neni, je to presne jak pise Menty, proste umele vytvoreni problemu a draheho reseni, ktery tu nebyl.

   • JP23: Bohužel není možné editovat příspěvky v případě překlepu, ale je vidět, že to i ovce, jakou si jsi, pochopila, takže je to vše v pořádku. Dál je to jen ovčí snůška plků, ano, je rok 2019, ne rok 2012. Je doba USB-C, ne Lightning nesmyslů. Však on i ten brzo padne, Apple už se k tomu chystá a pak tu budeš zas kvičet nad revolucí. Umělé vytvoření problémů, které nebyly a znova vznikly, jak píšeš, spadá to všechno do stejné kategorie. Beee, bee.

   • Menty: faceplam

   • uni: A něco k tématu? Nedávno už jsi tu psal jen otazníky, to si pamatuju, neni nutné se za každou cenu vyjadřovat, když už nejsou argumenty :)

   • Menty: Otazník není vyjadřování k téma, ale pobídnutí k vysvětlení:) Jemné nuance mezilidské komunikace, neznáš?:)
    Aktuální facepalm pak bylo skutečně vyjádření k nesmyslům, které jsi vyjádřil. Ani toto nebylo očividně pochopeno.

    Asi je jasné, na jaké straně je problém:)

   • uni: Tak tvoje otazníky jsou už jen rezignovaným přiznáním aktuální zmatenosti, nemám strach, že bychom se i dneska nedočkali :)

    A jaké nesmysly? Že půjde Lightning do kopru? Půjde. Že je Lightning v současné době blbost? Je. Je odstranění jacku zavedlo staronové problémy? Ano zavedlo. Problém je zejména v tom, že se jako uživatel TCL vyjadřuješ k věcem, o kterých nic nevíš :) To osobně považuju za hlavní problém.

   • PS: Ta vaše posedlost Apple je až tragikomická :) Stačí napsat odstranění jacku a tiskový mluvčí Apple hned přiběhne, že to Apple neee :DD Třeba jsem myslel Google :)

   • JP23
    „představa, že musím pokaždé, kdy mi nestačí externí pididisplej, otevřít 2cm tlustý telefon, který mi po posledním, zdánlivě nevinném pádu, už ani nejde poádně otevřít jednou rukou, je docela šílená, nezdá se ti?“

    To je dobře překroucená představa. 😄
    Tuhle představu by jsi to mohl aplikovat na cokoliv. Ne jen na tento telefon.

 2. Vždyť je tam na první pohled vidět, jak je ten displej v místě ohybu zdeformovanej. A to je to nový! jak to bude vypadat za týden ? :)

 3. Mag.net (neregistrovaný)

  A to jako všichni čekáte, že to bude rovný jako sklo? Proberte se. Je jasný, že to bude vždy trochu vidět.

 4. MIO10 (neregistrovaný)

  Až prodeje ukážou jestli to bude mít úspěch. I slepé vývojové větve jsou důležité, takže se každý pokus chválí. Mám pocit, že mít to jiné logo, tak se tu spousta lidí rozplývá jak to zase nandali světu.

 5. MiKiii (neregistrovaný)

  Tak je asi jasne ze ohyb bude mit deformaci, je treba dodat ze Samsung tuhle technologii vyviji pres 5 let takze otazka vydrze neni na miste, to co beru jako hlavni je jak se display deformuje a jak vypada deformace, na Huawei to vypadalo jako spatne ustlana deka kdezto tu je krasny ohyb a za me si myslim ze pri zapnutem displayi to nebude skoro videt… Taky si je nutno uvedomit ze Samsung tuhle technologii vyvijel tak dlouho aby byla LEVNA a nahradila tablety ktere pouzivaji architekti pri stavbach kde si bude moct rozrolovat plochu na kterou muze zaznamenavat a promitat. Levna TV do auta na venkov atd. smartphone je jen kapka v mori pro uplatneni teto technologie a ja ji davam zelenou protoze to do sebe neco ma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *