Domů » Bleskovky » Ohebný displej nového Razru 5G vydrží 5 let aktivního používání, tvrdí Motorola

Ohebný displej nového Razru 5G vydrží 5 let aktivního používání, tvrdí Motorola

Znovuzrozená značka Razr přichází s vylepšeným modelem s všeříkajícím přídomkem „5G“, který mj. nabídne výkonnější čipset, lepší kameru a nižší cenu. Velkým lákadlem by měl být i speciální pant s „nulovou mezerou“, díky němuž je možné zaklapnout telefon tak natěsno, že mezi něj nevsunete ani list papíru.

motorola razr 5g

S ohledem na zvýšení odolnosti zařízení se výrobce rozhodl použít nerezovou ocel (s výjimkou hliníkového rámečku). Motorola na základě provedených testů udává, že nový telefon zvládne 200 000 ohnutí, což je 100 ohnutí denně po dobu delší než pět let.

Patent sem, patent tam

Zdaleka se přitom nejedná o jediný patentovaný systém. Výrobce speciálně pro Razr 5G získal více než sto patentů. Patří mezi ně třeba software, který umožňuje rychlou interakci s aplikacemi na externím 2,7palcovém displeji a jejich plynulé přepínání na vnitřní 6,2palcovou obrazovku.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentářů

  1. No když se tak hrdí odolností, proč všude všichni vystavují ohebné telefony za sklem? Vydrží to přece statisíce ohnutí, tak není čeho se bát.

    • Nevím, kam ty chodíš, ale v elektrech typu Datart a shopech jako Alza za sklem nic není, můžeš si je normálně vyzkoušet.

    • V Alze som sa s tou Motorolou hral, za sklom nebola.

  2. Jo papírové hodnoty vypadají fajn (v případě koronaviru samozřejmě ne). Ale realita… jo panečku, to jsou pak překvapení…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).