Domů » Bleskovky » Oficiální představení Windows 9 proběhne 30. září: Microsoft se zaměří na podniky

Oficiální představení Windows 9 proběhne 30. září: Microsoft se zaměří na podniky

A je to oficiální, Microsoft představí Windows 9 v poslední den tohoto měsíce. O tomto datu se spekulovalo již v srpnu, nyní však Microsoft rozeslal vybraným novinářům pozvánky na událost, která se odehraje v San Franciscu. Cílovou skupinou tohoto eventu bude zřejmě podniková sféra.

Ono se není čemu divit, firemní sektor nepřijal poslední verzi systému Windows příliš kladně, a proto v Redmondu připravují systém, který by mohl být v hantýrce rockových kapel pojmenován jako „návrat ke kořenům“. Vysouvací nabídka Start a eliminace dlaždic a moderních prvků, jako je menu Charms, má dát zapomenout na Windows 8 a pomoci Microsoftu vymýtit Windows XP z firemních počítačů. V den akce nebo pár dní po ní má být veřejnosti dostupné technické preview nového systému.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Wesi (neregistrovaný)

  Nejhorší na 8mach byli chybejici ovladače a nebo nekompatibilita při starších programech, a to se obávam 9ky nezmeni.

  • fero (neregistrovaný)

   to co jde na W7 jde i na W8, takové jsou mé zkušenosti

  • lerion (neregistrovaný)

   Ovladače chyběly prvních pár týdnů po vydání a to jen na starší nebo specifická zařízení. Nekompatibilních aplikcí je absolutní zlomek. Většinou vše vyřeší Režim kompatibility.

  • WESI: Tak to nesouhlas. U 8 mi všechno fungovalo hned, nemusel jsem nic dodatečného instalovat ani na straším, ani na novějším NB. To u sedmiček se toho muselo řešit více. S kompatibilitou žádného programu z toho co používám neměl sebemenší problém.

  • 8 mají snad nejvyšší kompatibilitu s čímkoliv než předchozí windowsy.. ano, dosovské programy do neumí, což řeší windos…

  • Na mi osmách mi už od začátku běželo uplně vše co na sedmách. No problemo

  • Největší prů… W8 je GUI, které není dobré ani pro matlání, ani pro HID, to W9 napraví (min. onu HID variantu). V matlání je bohužel MS stále velmi… pozadu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).