Oficiálně: Apple koupil Beats za 3 miliardy dolarů

O tom, že se Apple chystá koupit, respektive již koupil výrobce sluchátek Beats, se psalo již v první polovině tohoto měsíce, nyní se tento obchod stal oficiálním. Apple o něm informuje na svých stránkách v tiskové zprávě, transakce má být dokončena někdy ve čtvrtém kvartálu tohoto roku.

 

Konečná cena za nákup jsou 3 miliardy dolarů, přičemž 2,6 miliardy zaplatí Apple za Beats v hotovosti, zbytek dostanou majitelé společnosti, Jimmy Iovine a Dr. Dre, v akciích. Ti se po dokončení transakce stanou zaměstnanci společnosti Apple. Částka je nižší, než se původně spekulovalo, nicméně i tak se jedná o největší nákup v dějinách Apple.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

23 komentářů

 1. FantomasMan (neregistrovaný)

  Doteraz som nepochopil tento biznis… Ak by „silno“ chcel Apple kvalitné sluchátka dle mého je na trhu podstatne viac kvalitných a lecnejších značiek.

  • uni (neregistrovaný)

   No vidíš a on je nechce, cílem je něco jiného:)

  • FantomasMan (neregistrovaný)

   A ty vieš čo ? Alebo je to otázka za 2.6 miliardy ?!

  • blept (neregistrovaný)

   Beats provozuje nějakou službu na streamování hudby myslím.

  • uni (neregistrovaný)

   FantomasMan: Kupují hlavu, která umí velmi dobře vyjednávat s umělci a vydavateli a umí úspěšné projekty. Kupují druhou hlavu, která je marketingově velmi silná. Kupují know-how (streamové služby) a ano, jsou u toho i sluchátka.

  • FantomasMan (neregistrovaný)

   Tak to teda jo. Ale, že by to malo až takú cenu ?! Svet sa zbláznil…

  • uni (neregistrovaný)

   FantomasMan: Zahlédnul si, za kolik se kupují „tupí“ bouchači do míčů?:) Navíc i přes astronomickou cenu jsou to pro Apple přeci jen více méně drobné. Pár procent hotovosti.

  • mceza (neregistrovaný)

   Drobné to určitě nejsou, ale zároveň je to dobrá investice do reklamy. Dřív dávali k iPhonu v balení sluchátka. Teď budou dávat Beats sluchátka… Stejná kvalita, ale vyšší cena a přesto lepší marketingováý obraz v očích veřejnosti.

  • mceza (neregistrovaný)

   Zajímavé uni, ze tu píšeš o drobných a pár procentech hotovosti a přitom je to nejvetsi akvizice Applu v historii a naprostou většinu platí v akciích

  • uni (neregistrovaný)

   mceza: No a? Tak je to největší akvizice, však má taky největší majetek v historii. Musíš srovnávat obě strany rovnice. Samozřejmě, akvizice za 3mld v roce 2000 by byla úplně o něčem jiném (z pohledu cash flow).

  • Velda (neregistrovaný)

   Tak kvalita stejná určitě nebude. Pokud ano, bude Apple muset na kvalitě těchto sluchátek zapracovat. :-)

  • _iNTERFACE (neregistrovaný)

   nieco ako carlzeiss, proste znacka a sluzba v jednom, uplne logicky tah ale ano svet sa zblaznil, lebo niekto si moze dovolit minut par miliard…

 2. uni (neregistrovaný)

  BTW: HTC se opět může plácat za „dobrý“ obchodní tah:D

  • Velda (neregistrovaný)

   :-D ale tak HTC tu hotovost potřebovalo :-) těžko by ji vytáhla streamovací služba ze ***, když by možná v horizontu pěti let začla vydělávat :-)

  • uni (neregistrovaný)

   Velda (neregistrovaný): No spíše, že by nyní za podíl dostala násobně více. Ale to jsou věci, které nemohli pravděpodobně tušit.

  • Velda (neregistrovaný)

   Prodali to před tři čtvrtě rokem. Nemuseli to vědět, ale kdyby to neprodali a neprodali by ani nic jiného, tak dnes mohli být v bankrotovém řízení. :-)

 3. Standa (neregistrovaný)

  Apple má výhodu ve své velké hotovosti, díky ní nemusí investovat do vývoje (stav posledních několika let) a může si nechat ujet vlak. Když to pak po pár letech zjistí, prostě koupí společnost, která si vlak ujet nenechala :-)

  No a vnitřní kulturou a poměrem kvalita/cena jsou si tyto společnosti blízké, takže Apple udělal to nejlepší, co mohl.

 4. petr (neregistrovaný)

  Beats i přes svou mrzkou kvalitu bohužel platí za něco za co jsou masy ochotný utratit mraky peněz. Proto ta přemrštěná cena za sluchátka a celou firmu.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *