Oficiálně: Android O bude pro OnePlus 3 a 3T konečná stanice, novější nedostanou

Společnost OnePlus představila na začátku letošního léta vlajkový smartphone OnePlus 5, který je stejně jako starší modely OnePlus 3 a 3T poháněn operačním systémem OxygenOS, postaveným na Androidu 7.1 Nougat. Všechny tři zmíněné telefony by v letošním roce měly dostat chystaný Android O, ten však bude pro modely OnePlus 3 a 3T tím posledním.

OnePlus tuto informaci poskytlo přímo na svém oficiálním fóru, případného Androidu P se ani jeden ze zmíněných modelů nedočká, budou však nadále dostávat bezpečností záplaty a aktualizace systémových aplikací. Po vydání Androidu O budou OnePlus 3 a 3T vyčleněny z programu Open Beta Program, naopak se do něj zařadí OnePlus 5.

Recenze OnePlus 5: krok před vrcholem

Na jednu stranu je škoda, že modely 3 a 3T tak brzy přijdou o možnost instalace nejnovější verze softwaru, na druhou stranu alespoň můžeme OnePlus pochválit za transparentnost. Alespoň majitelé těchto zařízení nebudou zklamání tak, jako vlastníci modelu OnePlus 2, který měl přislíbený update na Android 7 Nougat, nakonec však zamrzl na stařičkém Marshmallow.

OnePlus 2 dorazil na konečnou: nedostane ani Nougat, natož Android 8.0

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. Jan (neregistrovaný)

    Oneplus 2 marshmallow měl, nedostal Nougat, máte to o generaci posunuté níž.

  2. OPmilenec (neregistrovaný)

    Kamarad ma Leeco ci neco podobneho a nedostal update ani na Android 7 z 6 ikdyz byl vyrobcem deklarovany.. Vetsinu ostatnich znacek a modelu za svuj zivotni cyklus dostane maximalne jednu generaci Androidu navic, nez tu s kterou ji zakaznik koupil. OnePlus 3 se vydaval s Androidem 6 a jestli dostane 8 tak to je uspech si myslim. A povzdech v clanku mi prijde mimo misu ve svetle tehle skutecnosti.. OP je jeden z mala vyrobcu, co zrovna s timdle ma nejmensi problem :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *