Domů » Bleskovky » Office mobile: Microsoft sloučil mobilní Word, Excel a PowerPoint do jedné aplikace

Office mobile: Microsoft sloučil mobilní Word, Excel a PowerPoint do jedné aplikace

V těchto dnech koná Microsoft konferenci Ignite, která je určená především podnikovým zákazníkům, ale pár drobků redmonští upustili i pro běžné spotřebitele. Jedním z nich je sloučení mobilních aplikací Office do jedno kancelářského balíku.

office

Office mobile: jedna aplikace vládne všem

Aplikace se jmenuje Office mobile a má se stát pracovním středobodem uživatele. Ten si po spuštění vybere, zda chce zapsat rychlou poznámku, vyfotit dokument (a nechat jej převést do digitální podoby) anebo pracovat v „podaplikacích“ Word, Excel nebo PowerPoint. Otázkou je, jak rychlý bude přechod mezi nimi, např. pokud bude chtít rychle zkopírovat tabulku z Excelu do Wordu.

Office Mobile dostává i další funkce nad rámec základních aplikací Office, např. otevírání a vytváření PDF souborů včetně jejich elektronického podepisování. Na dokumentech Office lze spolupracovat ve více lidech, lze je vyhledávat v rámci cloudu či lokálního umístění, vytvářet automatické prezentace pouhým výběrem obrázků, skenovat QR kódy, rychle sdílet dokumenty mezi počítačem a smartphonem apod. Zdá se, že do Office mobile není integrován poznámkovník OneNote, který bude zřejmě nadále fungovat samostatně.

Aplikace Office mobile je aktuálně dostupná pro veřejné testování na platformách Android a iOS, datum ostrého startu zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
David
Anonym
David
Offline

Uff, a vzikne stejny gulas, jako kdyz MS sloucil systemy pro desktop a mobily do jedoho OS? Diky, nehchi.

lerion
Anonym
lerion
Offline

Tohle je snad uplne neco jineho, ne?

aod
Anonym
aod
Offline

pro mentalne opozdene to byl gulas, pro normalni lidi skvela vec

Láďa
Anonym
Láďa
Offline

Mentalne postizene dobre zastupuje skupinka jablecnaku.