Domů » Bleskovky » Odvážný koncept čínského designéra představuje Surface N s Windows Phone

Odvážný koncept čínského designéra představuje Surface N s Windows Phone

Uživatelských konceptů nových telefonů se na internetu každým dnem objeví spousta. Často ale většina z nich nemá příliš čím oslnit a jedná se tedy jen o trochu změněný design již vydaných či představených přístrojů. Čínský designer KuanGaa Chen šel ve své práci o něco dále a na přiloženém videu můžete shlédnout výsledek jeho práce.

Podle jeho představ by přístroj s názvem Surface N běžel na systému Windows Phone a dal by se zařadit do kategorie tabletofonů. Displej by měl rozlišení 4K a chráněn by byl nejnovějším Gorilla Glass 3. Tvůrce konceptu ovšem nezůstal jen o hardwarových vylepšení, ale zaměřil se také na stránku operačního systému, která je podstatně zajímavější než „snové“ hardwarové parametry. Do Windows Phone přidal již dlouhodobě omílané notifikační centrum a mírně upravil i obrazovku se seznamem nainstalovaných aplikací. Kdyby se snad někomu zdálo, že zůstáváme stále moc při zemi, byla do konceptu zařazena i možnost holografické projekce vystupující z displeje. To by šlo například, jak je ve videu napovězeno, využít pro reálnější zobrazení map či 3D modelů. V závěru videa je potom nastíněna možnost měnit barvu přístroje podle barvy vašeho systému.

Richard Bláha

8 komentářů

 1. fero (neregistrovaný)

  Geniální :D

 2. Když pominu tu holografickou projekci a tu změnu barvy (ta je sice možná, ale žralo by to baterku), tak si myslím, že ten systém vypadá úplně super. Vím, že WP8 vypadá podobně, ale prostě v tomto konceptu jsou i takové ty drobné detaily, které nakonec odlišují skvělý systém od dobrého.

 3. Royce (neregistrovaný)

  Tak chlapci z Redmondu.. takhle nějak WP9 prosím :-) hlavně to notifikační centrum je Killer!!

 4. Kolmik (neregistrovaný)

  Velice dobre vyresene trideni aplikaci do skupin. Ten chlapik ma fantazii a vi co se libi

 5. Lukáš (neregistrovaný)

  Je to nádhera, kéž by to tak někdy spatřilo světlo světa.. Nemůžu si pomoct ale te wp je designové proste zdaleka nejhezčí a v těch mobilech mu to sluší daleko více než ostatním os..

 6. kidal5 (neregistrovaný)

  Velice povedenej koncept. Jenom mě mrzí, že nějakej číňan vymyslí mnohokrát lepší systém než celá banda z Redmondu…

 7. Aloha (neregistrovaný)

  Spíš bych řekl, že když je číňaň schopen vymyslet něco takového tak proč musí pořád krást nápady ostatních.

 8. Na rozdíl od mnoha jiných ošklivých WP konceptů je tohle opravnu pěkné a do WP9 bych to bral! I ten telefon je super, za mě hlavně ty barvičky!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).