Odpověď Sony na Game Pass. Vylepšená verze PlayStation Plus přijde v červnu

playstation plus

Společnost Sony po četných spekulacích oficiálně potvrdila přepracované herní předplatné PlayStation Plus, které by mělo být odpovědí na konkurenční Game Pass od Microsoftu. Novinka pohltí dvě stávající předplatitelské služby – PlayStation Plus a PlayStation Now. Služba bude rozdělena do tří stupňů, které shodně nabídnou například přístup k hraní přes internet, zatímco vyšší úrovně přidají i přístup ke katalogu vybraných her ke stažení či streamování.

PlayStation Plus Essential

Základní stupeň nese označení Essential a zájemci za něj zaplatí 9 eur měsíčně. Obsahově jde v podstatě o totožnou nabídku jako v případě současného PlayStation Plus – hráči získají přístup k hraní přes internet, dvě hry zdarma ke stažení měsíčně, slevy a cloudové uložiště pro ukládání her.

PlayStation Plus Extra

Za druhý stupeň s přídomkem Extra si bude Sony účtovat 14 eur a kromě všech benefitů z nižšího stupně nabídne katalog až se 400 hrami pro PS4 a PS5.PlayStation 5 recenzeNepřehlédněte

Recenze PlayStation 5: nastoluje nová pravidla hry

PlayStation Plus Premium/Deluxe

Třetí stupeň se jmenuje Premium a hráči si jej mohou předplatit za 17 eur měsíčně. Zahrnuje veškeré výhody z předešlých dvou a přidává k nim ještě přístup k dalším 340 titulům včetně vybraných her z PS3, které bude možné hrát prostřednictvím streamování.PlayStation VR2 01Nepřehlédněte

PlayStation VR2: takhle vypadá nový headset pro virtuální realitu od Sony

Součástí rozsáhlého katalogu budou i tituly z původního PlayStationu, dále z PlayStationu 2 a přenosné konzole PlayStation Portable. Prémiové předplatné rovněž nabídne časově omezené demoverze, které hráčům usnadní rozhodování při nákupu nových her.

Streamované hraní však v současné době není dostupné v řadě regionů včetně Česka a Slovenska. Pro tyto země tak platí speciální předplatné s názvem Deluxe, které bude fungovat jako ekvivalent stupně Premium, ovšem za nižší cenu, kterou zatím japonská společnost neupřesnila. Slibuje nicméně, že v budoucnu podporu streamování rozšíří do dalších regionů.

Katalog nabídne hity, ale bez novinek

V katalogu nebudou chybět největší pecky včetně Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 či Returnal. Nabídka se bude po vzoru Game Passu postupně obměňovat, přičemž zástupci Sony ujišťují, že blízce spolupracují s mnoha vývojáři i vydavateli třetích stran, což jim umožní nabídnout pestrý inventář těch nejkvalitnějších her.hogwarts legacy 5Nepřehlédněte

Sledujte dechberoucí ukázku z Hogwarts Legacy. Kouzelnické RPG ze světa Bradavic vyjde na konci roku

Očekávané exkluzivní tituly jako God of War: Ragnarok se však do předplatného v den vydání nepodívají. V tomto ohledu bude mít Game Pass i nadále konkurenční výhodu.

Evropa v pořadí

Spuštění nové služby bude rozděleno na několik etap. Jako první se už letos v červnu dočkají některé trhy v Asii. Následovat bude Severní Amerika, Evropa a poté zbytek světa.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku