Odhad: Kolik prodal Apple iPhone za první čtvrtletí?

Odhady prodejů Apple iPhone za první čtvrtletí letošního roku jsou od 32,5 milionu až do 42,5 mil., medián odhadů je 37 mil. zařízení. 

 
Prodeje Apple iPhone v mil.

Prodeje iPhone na počátku loňského roku byly pozitivním překvapením. Nikdo nečeká, že tomu tak bude i letos. Server CNNMoney vyzpovídal 48 analytiků, 30 profesionálů z Wall Street a 18 amatérů. Deset z nich věří, že počet prodaných iPhone bude nižší než v roce 2012. V průměru se očekává více než vloni, ale ne o moc. Medián odhadů, 37 mil., by naznačoval růst o 5,5 %. 

Nikdo nečeká 88% skok, jak tomu bylo v roce 2012, nevyšší odhad růstu je 21 %. Kdo byl nejblíže pravdě se dozvíme 23. dubna, kdy Apple oznámí finanční výsledky. Z trendů v posledních měsících je zřejmé, že iPhone v současné podobně narazil na určitý strop růstu a dál už se bude pohybovat velmi pozvolně. Nejspíš nastala doba, kdy by měl Apple po vzoru svých dalších zařízení, iPad a iPod, rozšířit portfolio. 


Odhady analytiků, zelená patří amaterům, modrá profesionálům

David Podzimek

6 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Rozdíl několika desítek procent je položená otázka. Apple prodal xx mil kusů Apple iPhon , nebo koncoví uživatelé koupili xx mil. kusů Apple iPhon ?

  • J.V. (neregistrovaný)

   Apple není Samsung, jedná se o aktivace přístrojů, to jest skutečných zákazníků.

  • tydyt (neregistrovaný)

   když už sem pleteš ten Samsung, tak je to stejně jedno jestli prodal nebo vyskladnil..tak i tak má ty přístroje zaplacené..jinak všude na skladě leží hromady jak Samsungů tak iphonů..ale i tak je to jen odhad..protože prodeje zařízení nezveřejnují..

  • niky79 (neregistrovaný)

   TYDYT: není pravda.

  • uni (neregistrovaný)

   tydyt: Tady jde o to, že Samsung umí „upravit“ prodeje i třeba o řád:-)

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   Samsung už nejaký čas prodeje nezveřejnuje. Pouze milníky jako XY milionu Galaxy Note za 3 mesice. Tudíž je to bezpředmětná diskuze. Apple nehovoří o telefonech co lezi ve skladu…obecně Apple netrápí nadvyroba.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *