Odcizit Teslu je docela snadné. Stačí použít jednoduchý trik

Automobily Tesla od kontroverzního vizionáře Elona Muska nejsou příliš známy tím, že by se ve velkém kradly. Zabezpečovací systém vozidlo poměrně dobře chrání, což ovšem nikdy nezabrání krádežím zcela. Ve Velké Británii zaznamenali v posledních měsících zvýšený nárůst krádeží automobilů Tesla, což není náhoda. Ukázalo se totiž, že k odemčení vozu mnohdy stačí použít jednoduchý trik, se kterým si zloděj připadá jako hacker.

Co zloděje nejdéle zdrželo? Odpojení napájecího kabelu

Jeden z okradených majitelů Tesly natočil celou krádež na bezpečnostní kameru. Na záznamu je vidět dvojice zlodějů, kteří krouží kolem auta s telefonem a zesilovačem signálu. S těmito pomůckami hledají pasivní signál, který vysílá bezpečnostní klíč. Signál se totiž váže k systému pasivního přístupu, kterým Tesla disponuje. Po chvíli obcházení nakonec zloději uspějí a signál zachytí, čímž se auto kompletně odemkne. Krádež by se jim povedla ještě rychleji, kdyby také uměli odpojit napájecí kabel, k čemuž slouží malé tlačítko.

Tesla Model S Being Stolen

Ačkoli se z popisu zdá, že ukrást Teslu je extrémně jednoduché, pravda je trochu někde jinde. Samotný majitel své vozidlo dostatečně nezabezpečil, neboť i samotná automobilka doporučuje v případě, kdy využíváte systém pasivního přístupu, využít také nutnost zadání PIN kódu k nastartování. Dalším dobrým doporučením je také umisťovat svůj klíč do ESD sáčku, nebo jej alespoň nemít poblíž auta. Pokud tedy vlastníte Teslu, určitě nepodceňujte zabezpečení svého vozu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku