Domů » Bleskovky » Od pondělí si budete moci nahrát platební kartu na SIM kartu skrze mobilní síť

Od pondělí si budete moci nahrát platební kartu na SIM kartu skrze mobilní síť

Klienti GE Money Bank si nyní mohou do svých chytrých telefonů nahrát až tři platební karty a to prostřednictvím technologie Over the Air přes mobilní síť operátora O2. Získání i využívání NFC platební karty je zdarma. Co nová technologie v praxi znamená vysvětluje inovační leader GE Money Bank Ondřej Hájek: „Technologie Over the Air znamená pro klienty zásadní zvýšení komfortu. Umožňuje nahrání karty prostřednictvím sítě operátora O2 přímo na SIM kartu. Klient tak nemusí čekat na doručení karty poštou, ale ta mu bude nahrána například cestou do práce.“

 

Bezkontaktní placení také mění chování zákazníků. Zatímco průměrná výše platby od lidí, kteří využívají klasické kontaktní debetní karty v současnosti dosahuje 752 Kč, zákazníci s NFC kartou v mobilu využívají bezhotovostní platby stále častěji také u menších nákupů. Průměrná výše jedné debetní NFC platby mobilem činí 298 Kč. Zajímavá informace je i o počtu klientů, kteří NFC technologii k placení využívají – jedná se již o více než 20 000 klientů GE Money Bank.

 

V současnosti mohou zákazníci k bezkontaktním nákupům využívat již 8 typů telefonů. GE Money Bank podporuje NFC platby na dvou modelech Sony (Xperia Z a Xperia SP) a šesti telefonech Samsung – Galaxy Note II, S III, S III mini, Ace 2, S4 a S4 mini. Technologie „Over the Air“ však bude zpočátku dostupná pouze na 5 z těchto telefonů. Modely Sony (Xperia Z a Xperia SP) a Samsung Galaxy Note II budou s podporou následovat do konce roku 2013.

 

Zajímavou informaci o plánech společnosti MasterCard přináší Richard Walitza, ředitel pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko: „Tento projekt je výrazným krokem k rozšiřování NFC plateb v České republice. MasterCard chce do budoucna přijít i s dalšími novinkami, jako je rozšiřování funkce platebních karet na karty dopravní nebo loajalitní. Brzy budeme schopni tento systém integrovat i do mobilních telefonů a vytvořit tak multifunkční platební nástroj z telefonu, který skoro každý z nás nosí téměř neustále u sebe“.

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

7 komentářů

 1. Tak tohle mě netrápí. Mám Komerční banku. Než její vedení zjistí, co to vlastně NFC je, tak už bude tato technologie minulostí…

  • kowalski (neregistrovaný)

   bohužel musim souhlasit…mám také komerční banku a k tomu vodafone, takže budu patřit zřejmě k těm posledním, co to budou mít. Ale mám Xperii P, takže bych to mohl i rozchodit. (kdyby se nějak dohodl operátor s bankou)

 2. joztar (neregistrovaný)

  neviem, mna taketo zalezitosti vobec nelakaju. V tomto som asi staromodny a najradsej pouzivam cash :D

 3. POZEL (neregistrovaný)

  Moc celé problematice nerozumím, ale proč bychom nemohli takto platit třeba jen pomocí obyčejného programu, nějakého spárování a třeba účtu PayPall?

  • Toto presne zaujima aj mna. Mozem kakat cele banky a operatorov ci sa dohodnu a kedy a s akym mobilom. Ked mam sparovany paypal s kartou alebo google platby, preco by som nemohol platit cez to? Asi nejake bezpecnostne opatrenie, ale inak nechapem.

  • A proc bys chtel vsechno pres paypal, kdyz si ze tve platby strhnou 3%?

  • A myslis ze ked platis cez kartu tak je to dobrocinnost, tiez si strhnu. Ale moju konecnu cenu to nezvysi, akurat obchodnik bude mat menej.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).