Od pondělí si budete moci nahrát platební kartu na SIM kartu skrze mobilní síť

Klienti GE Money Bank si nyní mohou do svých chytrých telefonů nahrát až tři platební karty a to prostřednictvím technologie Over the Air přes mobilní síť operátora O2. Získání i využívání NFC platební karty je zdarma. Co nová technologie v praxi znamená vysvětluje inovační leader GE Money Bank Ondřej Hájek: „Technologie Over the Air znamená pro klienty zásadní zvýšení komfortu. Umožňuje nahrání karty prostřednictvím sítě operátora O2 přímo na SIM kartu. Klient tak nemusí čekat na doručení karty poštou, ale ta mu bude nahrána například cestou do práce.“

 

Bezkontaktní placení také mění chování zákazníků. Zatímco průměrná výše platby od lidí, kteří využívají klasické kontaktní debetní karty v současnosti dosahuje 752 Kč, zákazníci s NFC kartou v mobilu využívají bezhotovostní platby stále častěji také u menších nákupů. Průměrná výše jedné debetní NFC platby mobilem činí 298 Kč. Zajímavá informace je i o počtu klientů, kteří NFC technologii k placení využívají – jedná se již o více než 20 000 klientů GE Money Bank.

 

V současnosti mohou zákazníci k bezkontaktním nákupům využívat již 8 typů telefonů. GE Money Bank podporuje NFC platby na dvou modelech Sony (Xperia Z a Xperia SP) a šesti telefonech Samsung – Galaxy Note II, S III, S III mini, Ace 2, S4 a S4 mini. Technologie „Over the Air“ však bude zpočátku dostupná pouze na 5 z těchto telefonů. Modely Sony (Xperia Z a Xperia SP) a Samsung Galaxy Note II budou s podporou následovat do konce roku 2013.

 

Zajímavou informaci o plánech společnosti MasterCard přináší Richard Walitza, ředitel pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko: „Tento projekt je výrazným krokem k rozšiřování NFC plateb v České republice. MasterCard chce do budoucna přijít i s dalšími novinkami, jako je rozšiřování funkce platebních karet na karty dopravní nebo loajalitní. Brzy budeme schopni tento systém integrovat i do mobilních telefonů a vytvořit tak multifunkční platební nástroj z telefonu, který skoro každý z nás nosí téměř neustále u sebe“.

Autor článku
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku