Domů » Bleskovky » Od Motola až po Hostivař. DPP hlásí kompletní pokrytí linky A mobilním signálem

Od Motola až po Hostivař. DPP hlásí kompletní pokrytí linky A mobilním signálem

Dopravní podnik hlavního města Prahy se dnes pochlubil významným milníkem – prakticky celá linka pražského metra A je pokrytá mobilním signálem. Ve spolupráci s konsorciem mobilních operátorů a společností CETIN se podařilo pokrýt poslední úsek mezi stanicemi Skalka a Depo Hostivař.

Od Motola až Hostivař s krátkým výpadkem u Jiřího z Poděbrad

Cestující si na lince A mohou užívat vysokorychlostního internetu LTE nebo 5G, jediné přerušení komunikace je čeká v okolí stanice Jiřího z Poděbrad, která aktuálně prochází modernizací. Jakmile bude dokončena, bude i zde dostupné pokrytí signálem LTE.

DPP

Ještě do konce roku by mohlo být mobilním signálem pokryté celé pražské metro. Na lince C zbývá dovést signál do stanic Střížkov, Prosek a Letňany, na lince B pak Rajská zahrada a Černý Most.

DPP se pochlubil, že pokrytí metra mobilním signálem zajišťuje v přepravní výluce až 70 techniků, rychlost závisí na délce mezistaničního úseku. Tunel obvykle trvá pokrýt 2 měsíce, přivedení signálu do stanice pak vyžaduje minimálně 50 hodin práce. DPP provádí veškeré instalace během pravidelných nočních výluk metra, které trvají přibližně 3 hodiny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Nevim, co tam udelali ale vcera vecer jsem na tech stanicich chytal jenom edge…sice i v tunelech ale zadna slava to teda nebyla

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).