Ochutnávka z budoucnosti: Průhledné a ohebné displeje od LG v akci (video)

Nedávno představené panely LG připomínající zařízení ze sci-fi se poprvé objevují na videu. V prvním klipu se představuje 18″ flexibilní displej s poloměrem ohybu 30R. To znamená, že je možné displej libovolně ohýbat bez rizika poškození, ale stočit jej do ruličky jako list papíru bohužel nelze. Panely jsou stále v raném stádiu vývoje, současný prototyp má tedy rozlišení „pouze“ 1200 x 810 (80 ppi). LG ale tvrdí, že 60″ plně ohebný panel s rozlišením 4K si budeme moci koupit již v roce 2017.

Flexibilní elektronika otevírá dveře k celé škále nových zařízení. Samsung například v minulosti předvedl koncept průhledného tabletu, který se v případě potřeby ohne a složí podobně jako kniha či kus papíru. To je ale ještě hodně vzdálená budoucnost.

Amazing Screen Technology : Samsung Flexible AMOLED

V následujícím videu je představen poloprůhledný panel s průhledností 30 procent. V porovnání se součanými panely propouštějícími pouze 10 procent světla LG učinil velký krok kupředu. Vývoj ale stále pokračuje a za tři roky se prý můžeme tešit na panely s průhledností až 40 procent. Průhledné či poloprůhledné panely mají rovněž obrovský potenciál zejména v automobilovém průmyslu či jako chytrá a nerušivá zařízení do domácnosti.

Autor článku
Tomáš Mrázek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku