Domů » Bleskovky » Ochutnávka: Jak bude vypadat operační systém BlackBerry 10?

Ochutnávka: Jak bude vypadat operační systém BlackBerry 10?

Kanadský RIM na svém YouTube kanálu zveřejnil video s ochutnávkou toho, jak bude vypadat nová verze operačního systému BlackBerry 10. Klip bylo původně prezentováno na akci BlackBerry World 2012, která je určena především pro vývojáře ostružinové platformy. Lákavě vypadá prezentovaný vývojářský prototyp zařízení s novou verzí operačního systému; ten kromě prostorného displeje s úhlopříčkou 4,2″ a HD rozlišením nabízí 1 GB operační paměti RAM a 16 GB vnitřní paměti. Vývojářské zařízení na první pohled vypadá jako zmenšená verze tabletu BlackBerry PlayBook (zobrazit recenzi), do prodeje se ale zřejmě nikdy nedostane.

 
Prototyp ostružinového smartphonu se systémem BlackBerry 10

Zdroje: PocketNow, BlackBerryCzech

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

14 komentářů

 1. -_- (neregistrovaný)

  Toto video v súčasnosti nie je k dispozícii.

  Ide vam to?

 2. Satforst (neregistrovaný)

  Tak to psaní sms je opravdu chytré, kdyby to tak fungovalo i pro český jazyk, byla by to suprová vychytávka.

  • Obavam se, ze v cestine to bude problem, hlavne kvuli sklonovani. Ale kdyby se zadarilo, bylo by to fajn. Doufam ze bude OS 10 i na PlayBook:).

  • Já si myslím, že by to jít mohlo. Na telefonu BB píšu česky bez diakritiky, která je mi doplňována automaticky, takže slovníky určitě mají, u RIMu půjde jen o to chtít.

  • Někde jsem četl, že podle srovnávacích pokusů používají stejnou predikci slov jako má SwiftKey, která má i v češtině predikci použitelnou, hlavně když se od vás chvíli učí, ale do dokonalosti má daleko, používám ji a někdy nabízí nevyhovující slova, se skloňováním si taky moc neporadí, prostě nabídne jedno slovo ve více tvarech.

 3. Má niekto info o lokalizácii tohto os pre iné jazyky

  • Současný PB OS2.0 česky umí, takže se dá aspoň tento jazyk očekávat.

 4. GRAFICKY, podle toho, co bylo videt ve videu, se mi tento OS moc libi. Pripomina mi MeeGo… prehledne, ciste, ale zadny „cistotny extrem“ jako u WP7. Uvidime, jak budou pokracovat ;-)

  • Nektere veci se ovladaji jako na MeeGo,posuv zleva doprava rozkryti praveho multitaskingu a bezicich aplikaci apod..apod.Aby ne,oba sytemy jak MeeGo Harttman tak BlackBerry 10 pouzivaji Qt.

   Jsem rád,že na trhu jsou ještě plnohodnotné OS ,které opravdu něco umí bez výmluv,berliček a omezení.

 5. SMSky,jeeje, prečo to robiť jednoduch ked sa to da zložito

  sorry ale kým napíšem s týmto smsku tak aj zabudem čo som chcel

  každý chce v telefone klavesnicu a ked tam je tak každý vymýšla ine blbosti

 6. Nejhnusnější telefon současnosti, sice opravdu hezký systém, ale nikdo si nekoupí škaredý telefon..

  • Trosku si uletl,to neni zarizeni do prodeje ,ale jen vyvojarske zarizeni,proto vypada tak jak vypada.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).