Oblíbená funkce Androidu 12 nakonec nezůstane exkluzivní jen pro Pixely

Android 12

Pravděpodobně největší změnou Androidu 12 je nový designový jazyk Material You, který kompletně upravuje vzhled systému: od různých tlačítek a zaškrtávátek až po tvary widgetů. Součástí Material You jsou i dynamická témata, kdy systém mění barvy menu, nabídek a dalších položek na základě zvolené tapety. Tato funkce je prozatím dostupná pouze na smartphonech Google Pixel, avšak brzy se jí dočkají i telefony ostatních značek.

Dynamická témata pro všechny

Většina výrobců mění Android k nepoznání vlastními nadstavbami, ovšem nejspíš do nich budou chtít dynamická témata nějakým způsobem zakomponovat. Google na svém blogu pro vývojáře prozradil, že tato funkce bude v příštích měsících uvolněna i na telefonech ostatních značek – jmenoval například Samsung, OnePlus, Oppo, Vivo, Realme, Xiaomi a další.

Android Themes

Google s těmito výrobci spolupracuje a ubezpečuje je, že se podpory dynamických témat nemusí díky speciálnímu rozhraní obávat – budou fungovat konzistentně nejen napříč celým systémem, ale i jeho aplikacemi, takže barvy z tapety na domovské obrazovce budou využívat i aplikace Googlu jako Gmail, Fotky, Chrome a další.

Theme builderGoogle Pixel 6 recenze 1Nepřehlédněte

Recenze Google Pixel 6: návrat mezi elitu

Kdy jednotliví výrobci začnou podporu dynamických témat do svých zařízení nasazovat, to v tuto chvíli nevíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku