Domů » Bleskovky » Obchod Play se převlékl do nového kabátku. Je čistší a přehlednější

Obchod Play se převlékl do nového kabátku. Je čistší a přehlednější

Obchod Play je největší studnicí aplikací a her pro zařízení s Androidem, každý měsíc jej použijí více než dvě miliardy aktivních uživatelů. Aby byla práce s obchodem přehlednější, rozhodl se Google svůj obchod převléknout do nového kabátku.

Modernější vzhled, rychlejší navigace

Obchod dostal kompletní vizuální přepracování, rozhraní je čistší a navigace v něm bude rychlejší. Spodní řádek nově tvoří navigační pruh, který od sebe odděluje Hry, Aplikace, Filmy a Knihy. Díky tomu má být snazší se v nabídce orientovat, zejména pak v sekci her, která v obchodě Play tvoří hlavní zdroj příjmů. Přestože mobilní hry tvoří „pouze“ třetinu všech instalací, díky in-app platbám generují cca 74 procent všech příjmů.

Zpět ale ještě k designu aplikace. Na tabletech a v systému Chrome OS je přítomen nový navigační panel na levé straně, ikony všech aplikací v obchodě mají navíc jednotný design. Pozměněn byl i design karet jednotlivých her/aplikací, v horní části se nacházejí důležité informace, zvětšeno bylo i akční tlačítko pro instalaci/aktualizaci/odebrání. Aplikace má primárně světlý vzhled, v Androidu Q ji bude možné přepnout do tmavého režimu.

Redesign obchodu Play je nyní dostupný pro všechny uživatele systémů Android a Chrome OS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Slezy596
Uživatel
Slezy596

Hnus :D

Dealler
Uživatel
Dealler

Tvoje máma je hnus.

Slezy596
Uživatel
Slezy596

Trapný něco lepšího nemáš? :D

uni
Uživatel
uni

Souhlas, od včera z toho mám oči v sloup. Nekonečný feed čehosi, bez jakéhokoli rozdělení obsahu či priorit (detail aplikace).

xzeit
Uživatel
xzeit

Tak už přejdi na IOS. Ten je přece nejlepčejší.

a
Anonym
a

To je tak minimalistycký, až to vypadá, jakoby se tam zapomnělo načíct pozadí :D

Ivo
Anonym
Ivo

By mě zajímalo co bylo na předchozí verzi tak špatné. Teď je to opravdu hnus.

Tedy
Uživatel
Tedy

Jo taky by me zajimalo proc s tim ma google porad potrebu sachovat, ale tak casto tam zase nechodim abych to nejak prozival

Pipa
Uživatel
Pipa

Bohužel stále to hlavní – řazení dle nastavených kritérií – to chci dodělat. Nejoblíbenější – není s nejlepším ratingem, populární taky ne, tak jak se dá vyhledat apka s nejlepším hodnocením ….. v google play.

Stanislav Rybníček
Anonym
Stanislav Rybníček

Nadávat můžete, to je tak vše. Stejně si zvyknete a za pár dní budete zase stát v lajně.

bzum
Anonym
bzum

Teprve včera? Koukám na to v mobilu už minimálně měsíc.

lukass71
Uživatel
lukass71

Hmmm, jaky App store mi ta defaultni stranka jen sakra pripomina? :D