Domů » Bleskovky » Obchod Play se převlékl do nového kabátku. Je čistší a přehlednější

Obchod Play se převlékl do nového kabátku. Je čistší a přehlednější

Obchod Play je největší studnicí aplikací a her pro zařízení s Androidem, každý měsíc jej použijí více než dvě miliardy aktivních uživatelů. Aby byla práce s obchodem přehlednější, rozhodl se Google svůj obchod převléknout do nového kabátku.

Modernější vzhled, rychlejší navigace

Obchod dostal kompletní vizuální přepracování, rozhraní je čistší a navigace v něm bude rychlejší. Spodní řádek nově tvoří navigační pruh, který od sebe odděluje Hry, Aplikace, Filmy a Knihy. Díky tomu má být snazší se v nabídce orientovat, zejména pak v sekci her, která v obchodě Play tvoří hlavní zdroj příjmů. Přestože mobilní hry tvoří „pouze“ třetinu všech instalací, díky in-app platbám generují cca 74 procent všech příjmů.

Zpět ale ještě k designu aplikace. Na tabletech a v systému Chrome OS je přítomen nový navigační panel na levé straně, ikony všech aplikací v obchodě mají navíc jednotný design. Pozměněn byl i design karet jednotlivých her/aplikací, v horní části se nacházejí důležité informace, zvětšeno bylo i akční tlačítko pro instalaci/aktualizaci/odebrání. Aplikace má primárně světlý vzhled, v Androidu Q ji bude možné přepnout do tmavého režimu.

Redesign obchodu Play je nyní dostupný pro všechny uživatele systémů Android a Chrome OS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

  1. To je tak minimalistycký, až to vypadá, jakoby se tam zapomnělo načíct pozadí :D

  2. By mě zajímalo co bylo na předchozí verzi tak špatné. Teď je to opravdu hnus.

    • Jo taky by me zajimalo proc s tim ma google porad potrebu sachovat, ale tak casto tam zase nechodim abych to nejak prozival

  3. Bohužel stále to hlavní – řazení dle nastavených kritérií – to chci dodělat. Nejoblíbenější – není s nejlepším ratingem, populární taky ne, tak jak se dá vyhledat apka s nejlepším hodnocením ….. v google play.

  4. Stanislav Rybníček

    Nadávat můžete, to je tak vše. Stejně si zvyknete a za pár dní budete zase stát v lajně.

  5. Teprve včera? Koukám na to v mobilu už minimálně měsíc.

  6. Hmmm, jaky App store mi ta defaultni stranka jen sakra pripomina? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).