Domů » Bleskovky » Obchod Google Play se obléká do Material Designu

Obchod Google Play se obléká do Material Designu

Android „L“ se nezadržitelně blíží a spolu s ním přijdou i nové systémové aplikace převlečené do společného grafického jazyka, kterému Google říká Material Design. Ten se vyznačuje především plochým vzhledem, novými animacemi a jednobarevnými plochami, postupně do něj budou převlečeny všechny systémové aplikace včetně obchodu Google Play.

   

Jeho nová verze s číslem 5.0.31 je již venku a postupně bude instalována na všechna podporovaná zařízení. Nový Play Store prošel designovou obměnou, ve prospěch flat designu bylo odstraněno stínování, v detailu aplikace je nyní vyzdvihnutý box s novinkami aktuální verze, trojice čárek pro návrat zpět v horní části obrazovky se změnila na šipku, jednotlivé sekce dostaly nové barvičky; zkrátka vše je nyní uhlazenější a lépe vypadající.

    

Pokud se vám však nechce čekat, můžete si nový obchod stáhnout z tohoto odkazu, pro instalaci je zapotřebí mít v zařízení povolenou instalaci aplikací třetích stran. Veškeré kroky však provádíte na vlastní riziku a SMARTmania neručí za případné problémy spojené s instalací, doporučujeme počkat na oficiální aktualizaci, která by měla přijít v následujících dnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Vypadá to pěkně, ale ještě se tam určitě budou nějaký věci měnit. Protože bohužel ani u Materialu se Googlu nepodařilo zabránit roztříštěnosti designu a např. levý vysouvací panel není podle guidelines.

 2. Dominik (neregistrovaný)

  Podporovaná zařízení? O.o Patří k nim i Galaxy SII Plus s Androidem 4.2.2?

  • Jakub Karásek

   Není v našich silách ozkoušet všechna zařízení, doporučujeme počkat na oficiální aktualizaci

 3. frenzy (neregistrovaný)

  Po aktualizaci na „novy“ gplay mi to hlasi chybu gapps. Na Galaxy s2 :/

 4. nutty (neregistrovaný)

  At si tomu rika třeba google třeba materiál design… Ja v tom vidím jen lacinou kopii designu který přinesl WP.

  • Johny (neregistrovaný)

   Ty si mi nějakej chytrej. Škoda že to nepřinesl WP, ale rozšířilo se to s HTML5 a už se tu tak dva až tři roky volně ve vzduchu pohyboval díky návratu bauhausu v grafickém designu. Takže ne, nepřinesl, ale byl první, kdo ho použil v interfacu (i když tehdy hoooodně volně a nemělo to s tim zas tolik společného krom toho, že ani jedno nemělo gradienty).

  • WP maximálně přinesl nevkus, to je asi tak vše, co přinesl. A „úspěchy“ na trhu to jen a jen potvrzují.

  • Johny (neregistrovaný)

   SmisekCZ: Ty si děsnej troll tyve :D

  • Vždyť má pravdu ;)

  • Klimax (neregistrovaný)

   Nevkus? Pro pár možná jo, ale všichni to jinak kopírují. A není to poprvé co je design od MS kopírován…

   [odkaz]

  • WP naopak prinesl originalni a pekne prostředí, namisto barevnych omalovánek a nesourodosti ala Android.

   „A „úspěchy“ na trhu to jen a jen potvrzují.“

   Uspech na trhu neodrazi kvalitu daného systemu.Spise „oveckovost“ lidi jit s davem, ikdyz to za mnoho nestoji.

  • Johny (neregistrovaný)

   HTCJirka: ale nekecej. Jak dlouho tu je windows a kolik lidí ho chce? Tohle není už dávno o nějaké ovečkovosti, i když ty bys tomu jistě rád furt věřil. Se podívej tady. Největší ovce jsou tu právě u WP (vem si sebe rovnou příkladem).

  • Johny (neregistrovaný)

   Klimax: kdo kopíruje windows? Všichni odkazují právě na ten HTML5 CSS3 design. Naopak Windows Phone má svejch designovejch problémů mraky. Proto taky aplikace na něj vypadaj jak vypadaj.

  • Johny (neregistrovaný)

   S trochou nadsázky :DD

   [odkaz]

   vs

   [odkaz]

  • Vojta (neregistrovaný)

   Hodím sem tenhle odkaz [odkaz] , pro některý tu stojí za přečtení. Material a Metro (flat) jsou dost odlišný věci fungující na jiných principech, bohužel lidi jako HTCJirka mají pocit, že Microsoft má patent na barevný prvky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).