Domů » Bleskovky » O2 upravuje FREE tarify: Po překročení FUPu si za data připlatíte, volání z ciziny bude výhodnější

O2 upravuje FREE tarify: Po překročení FUPu si za data připlatíte, volání z ciziny bude výhodnější

„Od poloviny května do konce září budou všichni naši zákazníci volat z dovolené za historicky nejnižší ceny na trhu. Ve všech zemích Evropské unie a státech EFTA (Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Norsko a Island) budou volat za 3,50 Kč za minutu, odeslaná SMS a minuta příchozího hovoru je vyjde na 1,50 Kč,“ říká Jindřich Fremuth, ředitel divize Rezidentní zákazníci v O2. Ceny platí nejen při volání na česká, ale i na zahraniční telefonní čísla, navíc bez nutnosti cokoli aktivovat. Ceny roamingu tak klesnou na stejnou cenu, na kterou jsou zákazníci zvyklí při domácím volání s tarify FREE.

Ve stejném období nabídne O2 také dvojnásobný objem dat v evropských datových balíčcích. 1 MB dat díky nim vyjde jen na 1 Kč, přestože Evropská unie stanovuje regulovanou cenu 6,60 Kč za 1 MB.

Nový tarif pro aktivní cestovatele a data v nejnižším tarifu

Zákazníkům, kteří častěji cestují po Evropě, nabídne O2 od poloviny května nový tarif FREE Evropa. Ten jim kromě neomezeného volání a 3 GB dat v rámci České republiky přinese také 300 volných minut na mezinárodní volání z České republiky do zemí Evropské unie, a k tomu také 300 volných minut na příchozí hovory, 300 volných minut na odchozí hovory, 300 SMS a 300 MB dat v roamingové Zóně 1. Ta zahrnuje EU, Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko.

Další novinkou v nabídce tarifů FREE je přidání základního objemu dat také k tarifu FREE O2 60. Aby si rychlá LTE data mohli vyzkoušet všichni zákazníci, přidává O2 k tomuto tarifu 50 MB dat, a to bez navýšení měsíčního paušálu.

Přečerpali jste FUP? Data se nezpomalí, ale vy si připlatíte

Od poloviny května O2 po vzoru Vodafonu upravuje systém pro obnovu objemu dat. Každý zákazník bude o blížícím se vyčerpání základního objemu dat v tarifu jako doposud informován pomocí SMS, nově si bude moct vybrat mezi jejich automatickou a jednorázovou obnovou. Každý zákazník si bude moct zvolit, zda využije automatickou obnovu bez omezení rychlosti připojení, či zda si nastavení jednoduše změní pomocí dvou kliků přímo z mobilu. V tom případě bude moct pokračovat tak, jak byl doposud zvyklý – buď využít jednorázový datový balíček, nebo být online se sníženou rychlostí připojení.

Data nad rámec tarifu zákazníci při využití automatické obnovy získají za výhodnější cenu. Například při obnově 1,5 GB dat zákazník s tarifem FREE CZ zaplatí 149 korun – 1 MB ho tak vyjde na necelých deset haléřů. Výhodné ceny se týkají také studentských tarifů, například u tarifu Kůl 1 GB za obnovu 1 GB dat zákazník zaplatí 99 Kč. To je výrazně výhodnější než dokup jednorázového balíčku 500 MB za 99 korun.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Tak teď už nám chybí jen T-Mobile? :-)

  2. Vychcanci děs…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).