Domů » Bleskovky » O2 snižuje množství odpadu: zmenšuje držáky SIM karet a vybírá staré telefony

O2 snižuje množství odpadu: zmenšuje držáky SIM karet a vybírá staré telefony

Operátor O2 oznámil dva nové kroky, které mají za cíl zvýšit udržitelnost jeho podnikání. Od nového roku nabízí tzv. HALF SIM karty, které mají poloviční velikost plastového nosiče než původní SIM karty. Díky tomu ušetří O2 dle svých slov ročně tři tuny plastu, tedy téměř 67 tisíc PET lahví.

O2 SIM karty 2

Zároveň operátor pokračuje v kampani na recyklaci starých nepoužívaných telefonů. V českých domácnostech se podle průzkumu z loňského roku hromadí až milion mobilů, které by mohly být recyklovány a většina materiálů opětovně využita. O2 proto za každé zařízení odevzdané na jedné z jeho poboček věnuje 25 korun na provoz Linky bezpečí. Za loňský rok takto vybral téměř 300 tisíc korun.

O2 Eko likvidace mobilu

„V předchozích letech jsme byli svědky, že pro lidi, ale i větší a menší firmy byla recyklace jedním z prioritních témat. Poslední rok se ale situace díky covid pandemii obrátila zase naruby. A tak například vše, co není obaleno v plastu, je nyní potenciálně nebezpečné,“ vysvětluje Marie Mališková, CSR manažerka O2, a doplňuje: „V O2 jsme ale na životní prostředí nepřestali myslet a i nadále se snažíme recyklovat, s plasty zacházet co nejšetrněji a vymýšlet jejich úsporu. Kromě stále trvající kampaně na recyklaci telefonů jsou to nyní například menší obaly nových SIM karet.“

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

 1. No, já tuhle poloviční SIM koupil u O2 už loni v létě. Ten článek je nějaká blbost.

  • Michal Javůrek

   Tiskové oddělení tuhle informaci do médií komunikovalo včera.

 2. A jako k čemu je ten plastový nosič vůbec potřeba? Můžou se ho zbavit úplně a SIM kartu nacpat například do balení z cukrové třtiny.

 3. Su na nom uvedene informacie ako seriove cislo, PIN, PUK atd.

  • A to je jako překážka? Klidně může být vše vyjmenované uvedeno na tom balení.
   Hlavně už dávno žádné SIM karty neměly existovat.

  • Suhlasim, eSIM mal byt vsade. Obal je dalsi odpad. Tu dostanes len karticku nic ine, ziaden obal. A ta karticka je viac ucelova. Mas tam aj adapteri na Micro SIM a SIM, vyssie menovane informacie a plast sa neznici tak skoro ako nejaky papierovi obal.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).