Domů » Články » O2 Smart Box: modem, WiFi router a centrum chytré domácnosti v jednom

O2 Smart Box: modem, WiFi router a centrum chytré domácnosti v jednom

Operátor O2 dnes na tiskové konferenci v Praze odhalil vůbec první zařízení, které vyvinul od prvotní skici až po finální podobu zcela ve vlastní režii. O2 Smart Box v sobě integruje výkonný modem, WiFi router a zařízení pro připojení chytré domácnosti. Vše navíc můžete snadno ovládat díky speciální mobilní aplikaci.

Operátor chtěl svým zákazníkům u modemu nabídnout širší využití než jen připojení k internetu a šíření WiFi. Rozhodlo se proto dát do O2 Smart Boxu bránu pro bezdrátové připojení chytrých zařízení. Každý zákazník si může snadno zařídit chytrou domácnost bez složité instalace a nutných zásahů pro montáž kabeláže. Možností použití je spousta – od ovládání světel, zalévání, filtraci u bazénu až po zabezpečení.

Také design zařízení má český rukopis. Operátor oslovil špičkového průmyslového designéra Martina Tvarůžka, který jako jediný Čech získal prestižní ocenění Red Dot Award ve strojírenské kategorii.

Mobilní aplikace pro snadnou obsluhu

Díky mobilní aplikaci budou uživatelům všechny funkce dostupné v reálném čase z mobilu odkudkoli na světě. Z mobilní aplikace bude možné zkontrolovat stav připojení WiFi i všech dalších zapojených zařízení. Zákazníci tak mohou například zkontrolovat zabezpečení domácnosti, na dálku zhasnout světla či zapnout zalévání zahrady. Veškeré ovládání všech připojených zařízení bude dostupné odkudkoliv z jedné aplikace, přes kterou bude možné ovládat i více O2 Smart Boxů.

Prodej nového modemu zahájí O2 v srpnu za velmi sympatickou cenu 3 499 Kč včetně DPH (konkurenční řešení často atakují hranici 10 000 Kč). K balení zdarma dostanete senzor na dveře. Prodej Smart Boxu O2 odstartuje se třemi doplňkovými službami – zabezpečením domácnosti, dálkovým ovládáním a požárním hlášením, na které operátor na podzim naváže uvedením dalších novinek. Rozhodně se tedy máme na co těšit.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
vkesyl
Anonym
vkesyl

Od včerejšího dne jsem majitelem tohoto nového modemu – bohužel!!! Můj důvod ke koupi byl hlavně zlepšení signálu WIFI. Praxe je taková, že signál nemohu dostat o patro níž né tak na zahradu, jak zaručují v recenzi. Nechci někoho navádět k tomu, aby si ho nekoupil, ale jsou to vyhozené peníze a já jsem totálně zklamaný!!!! NEDOPORUČUJI KUPOVAT!!!!!! vkesyl

FrAnKiE
Anonym
FrAnKiE

Dnes jsem si ho objednal, škoda, že to čtu až teď …. nicméně slečna mi tvrdila, že když nebudu spokojen, můžu ho do 14 dní vrátit na jakékoliv jejich prodejně, tak uvidíme.

Jirka
Anonym
Jirka

Přístroj jsme objednali, ale bohužel má horší dosah WIFI než starý modem ZYXEL. Navíc se zhoršil příjem na tabletu, seká se tam i youtube… Vrátili jsme ho ve 14-denní lhůtě, bohužel nemůžu doporučit

Alex
Anonym
Alex

Tak se připojuji ke zklamaným. Přístroj je na stole a první na co jsem narazil je, že autoři pamatovali na mobilní aplikace, to je super, ale ono to má i druhou stránku, protože bez mobilu s IOS nebo Android nejde dokončit instalace. Uživatelé alternativních platforem se mohou jít klouzat, protože neexistuje program ani pro PC. Uznávám svou chybu, že jsem si neověřil dříve, ale to by mne nepadlo ani ve snu, že PC jsou už odepsaná. Tedy pravděpodobně půjde krabička do 14 dnů zase na zpět.

scooby
Anonym
scooby

Na zabezpečení bytu jsou jiné a řekl bych daleko lepší systémy a rozhodně neatakují hranici 10 tis. O2 nabizí doplňková čidla předražená ( až o 500 Kč) a nikde neuvádí (ani v článku jsem se nedočetl), že jednotlivé služby jsou zpoplatněné 49 Kč za měsíc. Čili jestli přibudou daší novinky a služby, tak se máme resp. máte opravdu na co těšit. Přístroj mi naštěstí vzali zpět.

Bloom
Anonym
Bloom

Dle informací od O2 nefunguje s jiným poskytovatelem xDSL (mám T-Mobile), což mi ale přijde krajně nepravděpodobné, že by to nešlo nějak obejít a zprovoznit. Víte někdo jak na to?

permo
Anonym
permo

modem mám tři týdny, Wifi se mi po baráku zlepšila podstatně a běží bez problému i na zahradě. Ale nemohu sledovat O2 TV v HD kvalitě, protože se začal zasekávat obraz při zpětném přehrávání a celkově se služba při vyhledávání programů zpomalila. Technici O2 mi řekli, že nejsem první a že to hledají. Původní modem měl slabou Wifi, ale obraz byl bez problémů. Jsem zvědavý, jaká bude kompenzace při vyúčtování.

pepea
Anonym
pepea

vyřešilo se to ?

Jizi
Anonym
Jizi

Ahojte
Ak niekto nebude spokojný, tak jeden O2 Smart Box rád kúpim na Slovensko.
SWAN v 4G by na tom mal ísť v pohode…

juro @ alibaba.sk

Ďakujem

Jo
Anonym
Jo

Prodán. Hned ! Nic moc