Cena:

O2 Smart Box: modem, WiFi router a centrum chytré domácnosti v jednom

Operátor O2 dnes na tiskové konferenci v Praze odhalil vůbec první zařízení, které vyvinul od prvotní skici až po finální podobu zcela ve vlastní režii. O2 Smart Box v sobě integruje výkonný modem, WiFi router a zařízení pro připojení chytré domácnosti. Vše navíc můžete snadno ovládat díky speciální mobilní aplikaci.

Operátor chtěl svým zákazníkům u modemu nabídnout širší využití než jen připojení k internetu a šíření WiFi. Rozhodlo se proto dát do O2 Smart Boxu bránu pro bezdrátové připojení chytrých zařízení. Každý zákazník si může snadno zařídit chytrou domácnost bez složité instalace a nutných zásahů pro montáž kabeláže. Možností použití je spousta – od ovládání světel, zalévání, filtraci u bazénu až po zabezpečení.

Také design zařízení má český rukopis. Operátor oslovil špičkového průmyslového designéra Martina Tvarůžka, který jako jediný Čech získal prestižní ocenění Red Dot Award ve strojírenské kategorii.

Mobilní aplikace pro snadnou obsluhu

Díky mobilní aplikaci budou uživatelům všechny funkce dostupné v reálném čase z mobilu odkudkoli na světě. Z mobilní aplikace bude možné zkontrolovat stav připojení WiFi i všech dalších zapojených zařízení. Zákazníci tak mohou například zkontrolovat zabezpečení domácnosti, na dálku zhasnout světla či zapnout zalévání zahrady. Veškeré ovládání všech připojených zařízení bude dostupné odkudkoliv z jedné aplikace, přes kterou bude možné ovládat i více O2 Smart Boxů.

Prodej nového modemu zahájí O2 v srpnu za velmi sympatickou cenu 3 499 Kč včetně DPH (konkurenční řešení často atakují hranici 10 000 Kč). K balení zdarma dostanete senzor na dveře. Prodej Smart Boxu O2 odstartuje se třemi doplňkovými službami – zabezpečením domácnosti, dálkovým ovládáním a požárním hlášením, na které operátor na podzim naváže uvedením dalších novinek. Rozhodně se tedy máme na co těšit.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.