Domů » Bleskovky » O2 má pokrytou dálnici D1 z Prahy do Brna rychlými mobilními daty LTE

O2 má pokrytou dálnici D1 z Prahy do Brna rychlými mobilními daty LTE

Operátor O2 dnes oznámil kompletní pokrytí dálnice D1 rychlým mobilním internetem LTE. Technologie funguje na frekvenci 800 MHz a bezproblémové šíření signálu zajišťuje celkem 37 základnových stanic rozmístěných na vysílačích nebo mobilních stanicích v okolí dálnice. Podle slov O2 můžete LTE připojení bez přerušení využívat z pražského Chodova až do brněnské obce Popůvky.


Operátor O2 má kompletně pokrytou dálnici D1 signálem LTE. Pokud vás zajímá, jak jsou na tom s pokrytím další části České republiky, podívejte se na web operátora, kde najdete detailní mapu.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

11 komentářů

 1. pepan (neregistrovaný)

  6 měsíců po Vodafone, to jsem čekal, že to bude trvat déle.

  • eKSBii (neregistrovaný)

   Ono bude lepší si počkat, až se to objeví na mapě pokrytí od ČTÚ. O2 totiž ve své mapě lže z našich operátorů regulérně nejvíc.

 2. Spíš bych byl raději, aby byla D1 bez děr a hopsacích panelů.

 3. blept (neregistrovaný)

  To já bych si zase nechal líbit signál v metru…

  • Souhlas. A to nemluvím o tunelech. To dříve budeme lítat na Mars. Mně by stačil funkční net ve stanici. Už několik měsíců jsem se vůbec nepřipojil, nenačetl jedinou stánku, nenašel spojení v Pubtranu… Jediné, co ještě funguje, je nenáročná komunikace typu WhatsApp. A to je hodně smutné. Už se ani nerozčiluju. Jinak bych musel udělat něco hroznýho.

  • Přesně tak, na pokrytí metra signálem čekám jako na smilování… a ještě dlouho čekat budu :)

  • lerion (neregistrovaný)

   To v Brně problémy se signálem v metru nemáme :-)

  • ani my v Bratislave… jaj, vlastne Bratislava nema metro :D

 4. Super, konečně… když řídím, rád serfuji a hlavně brouzdám na youtube….:-(

  • Pro mě je to v celku super. Totiž rád poslouchám internetová rádia.

   Ale nevím,jestli je pokrytí jedné dálnice důvod k chlubení. Kdyby řekli „pokryli jsme celou dálniční síť v ČR.“ Tak zatleskám!

  • Kato (neregistrovaný)

   Tak kdyz sef O2 pojede ve svem „Maybachu“, tak takove auto majitel nikdy neridi… Takze net ma vyresenej a vlak? Tim nikdy nepojede.

   (berte to s nadsazkou a predpokladam, ze LTE pokryjou pomerne rychle celou CR vcetne vlaku. LTE se pokryva evidentne docela dobre)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).