Domů » Bleskovky » O2 končí s papírováním a zavádí vlastnoruční digitální podpis

O2 končí s papírováním a zavádí vlastnoruční digitální podpis

Operátor O2 zavádí ve svých značkových prodejnách vlastnoruční digitální podpis. Ten by měl postupně nahradit běžnou papírovou dokumentaci. Tímto krokem chce společnost zvýšit rychlost obsluhy, posílit bezpečnost smluv a snížit celkový objem tisku dokumentů.

Vlastnoruční digitální podpis vypadá úplně stejně jako běžný podpis na papírovém dokumentu a má i stejné charakteristiky. V případě potřeby jej tedy může zkoumat písmoznalec. Dokument je ale mnohem bezpečnější. Je totiž chráněn proti jakémukoli padělání i následným změnám.

Jak to funguje?

Celé řešení je uživatelsky velmi přívětivé. Místo tradičního podpisu na papír se zákazník podepíše na speciální podložku či tablet, který umí zachytit tlak i rychlost podpisu. Takto vytvořený podpis jeneoddělitelně spojen s podepisovaným dokumentem. Díky této novince už nemusí zákazník skladovat dokumenty doma, všechny mu budou odeslány na jeho emailovou adresu a v budoucnu si je bude moct prohlédnout online v sekci Moje O2. V případě, že zákazník preferuje tištěnou kopii podepsané smlouvy, dostane ji na vyžádání.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

  1. Nádhera. Takto jsem si to už představoval dávno :)

  2. Pavel (neregistrovaný)

    A jakou mám jistotu, že si tím podpisem O2 nepodepíše i něco jiného?

  3. No to je mi novinka… Ještě by se slušelo dodat, že například T-mobile to už používá asi dva roky…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).