Sledujte nás na YouTube

Nyphon: První smartphone s Androidem od Sony

Na internet unikly první fotografie připravovaného smartphonu, který bude distribuován již pod značkou japonského giganta Sony. Ten v současné době nese kódové označení LT22 Nyphon a světlo světa má spatřit v červnu příštího roku. Od stejné doby mají být všechny další smartphony vyráběny výhradně pod taktovkou Sony. Z přiložených snímků je patrné, že se bude jednat o desingově povedený kousek a zcela jistě svým vzhledem zaujme nejednoho uživatele. Z hardwarové výbavy se můžeme těšit na přítomnost 4″ displeje s qHD rozlišením a 16 GB úložného prostoru.

- -

Srdcem telefonu se má stát dvoujádrový procesor ST-Ericsson U8500 s taktovací frekvencí 1 GHz. Pro potřeby systému a aplikací bude k dispozici 1 GB RAM. Pro pořizování fotografií a videa bude sloužit 8Mpx snímač Exmor R. Zařízení se má dostat do prodeje s operačním systémem Android ve verzi 2.3 Gingerbread s možností následné aktualizace na nejnovější verzi systému  4.0 Ice Cream Sandwich. Je třeba brát v potaz fakt, že se zatím jedná o neoficiální informace a finální produkt se může výrazně lišit. 

Zdroj: GSMarena

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. smart (neregistrovaný)

    hehe, pred lety jsem mel telefon Sony a v baleni uz jsem mel informaci o fuzi s Ericssonem. to bych ted mel poridit Sony, hned po rozdeleni :D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *