Nvidia v herním odvětví ztrácí. Daří se jí ale v oblasti automotive – SMARTmania.cz

Nvidia v herním odvětví ztrácí. Daří se jí ale v oblasti automotive

NIO ET7 0 1

Nvidia odhalila své finanční výsledky za druhý kvartál letošního roku. Ačkoliv celkově nesplnila své cíle a očekávání, v oblasti automobilů značně posílila.

Nvidii známe především jako výrobce čipů pro výkonné počítače, herní konzole nebo těžební stroje pro kryptoměny. Během posledních dvou let se mnoho aktivit přesunulo do online prostoru a z toho profitoval i tato americká společnost. Prodeje v roce 2020 narostly o 52 % a o rok později o dalších 61 %.

Nvidia GeForce Now 11

V letošním roce však mnohé ekonomiky zaznamenávají znatelné ochlazení a problémy dopadají také na technologické giganty. V oblasti automotive ale Nvidia roste. System-on-chip Nvidia Drive Orin už nyní používá asi 25 výrobců elektromobilů, jako je Nio nebo Li Auto. A další velké věci se chystají. Platformu Drive Hyperion pro autonomní vozidla by měl v budoucnu využívat též německý Mercedes-Benz i Jaguar Land Rover.

Celkový výnos Nvidie meziročně vzrostl o pouhé 3 %. Herní divize totiž ztratila celých 33 %. Oblast automotive naopak táhne firmu vzhůru. Oproti prvnímu čtvrtletí v tomto odvětví narostla o rekordních 59 %. Logo výrobce dříve známého z herních grafik GeForce budeme asi čím dál častěji vídat ve spojení s některými světovými automobilkami.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku