Domů » Bleskovky » NVidia usiluje o zákaz prodeje vybraných zařízení Samsung v USA

NVidia usiluje o zákaz prodeje vybraných zařízení Samsung v USA

Na letošní rok nebude Samsung vzpomínat v dobrém – tržby mobilní divize již čtyři čtvrtletí po sobě klesají, Microsoft se s ním soudí o miliardu dolarů za nezaplacené licenční poplatky a patentovou válku s korejským gigantem rozpoutala i NVidia.

  

Spor se rozhořel již 4. září, kdy NVidia nařkla společnosti Samsung, Qualcomm, ARM a Imagination Technologies za porušování patentů sedmi technologií, které vyvíjela od roku 1993. Tyto technologie jsou údajně použity v čipech Exynos od Samsungu a Snapdragon (S4, 400, 600, 800, 801 a 805) od Quacommu. Soud dal NVidii za pravdu a zmíněnou čtveřici společností čeká v následujících týdnech prošetřování. Samsungu bylo údajně nabídnuto mimosoudní vyrovnání, korejský gigant však odmítl.


  
Samsung Galaxy Note 4 je jedním z ohrožených telefonů

NVidia požádala o zastavení prodeje vybraných telefonů a tabletů Samsung Galaxy (S4, S5, Note 3, Note 4, Note Edge, NotePro, Tab S a Tab 2) na americkém trhu. Pokud by soud NVidii v této věci vyhověl, byla by to pro Samsung citelná rána. Zástupci NVidie jsou potěšeni, že soud se jejich žádosti vyslyšel a situací se zabývá, očekáváme však, že k zákazu prodeje nakonec nedojde, podobně jako ve všech ostatních patentových sporech.  


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
geronimo_cz
Uživatel
geronimo_cz

ja spis nechapu, jak si muze apple nechat vyrabet cipy od samsungu, kterej na nej haze spinu a zesmesnuje ho i v reklamach.. na druhou stranu nechapu ze si to samsung vubec dovoli kdyz velka cast jeho prijmu je prave z vyroby pro apple

uni
Uživatel
uni

Stockholmský syndrom?:)

Martin...
Uživatel
Martin...

No, dokazuje to, že byznys je hodně špimavá záležitost a poslední slovo mají vždy peníze…každopádně dovolit si to Samsung může, protože a) není finančně na Applu závislý, b) Apple potřebuje vyrobit čipy, to on potřebuje Samsung – ne opačně (byť jistě správně namítnete, že z toho Samsung má slušné peníze – to samozřejmě ano, ale není to tak, že by na nich byl existenčně závislý), takže v tomto vztahu má Samsung poněkud navrch, proto si může z Applu dělat srandu, jak chce.

uni
Uživatel
uni

Spíše to poukazuje na fakt, že výrobnímu závodu očividně šéfují poněkud rozumnější lidé, než mobilní divizi. Navíc stále nesmíme zapomínat, že to co Samsung vyrábí pro Apple je zároveň věc, ke které má „přístup“ on a ne konkurence.

geronimo_cz
Uživatel
geronimo_cz

no a prave proto ze se porad soudej mi to prijde divny.. a letos si apple nechal vyrabet cipy jinde.. takze o ty zavislosti to nebude tak uplne pravda..

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Pravda to bude, protože v tuhle dobu zvládne jen a pouze Samsung vyrobit dostatečné množství čipů. Nikdo jiný. To také Apple zjistil a zase se k nim vrátil…

Martin...
Uživatel
Martin...

přesně – jednou to zkusil vyrábět jinde, ale „se staženým ocasem“:) se zase navrátil k Samsungu, takže…

vojtausti
Uživatel
vojtausti

Ono také na to bude mít vliv, že Samsung vyrábějící procesory a Samsung vyrábějící mobily jsou dvě nezávislé firmy, které mají společné víceméně jméno. A ve vlastnických strukturách firem Samsung se údajně nevyznají ani tamní úřady :-)

Kubik333 (neregistrovaný)
Anonym
Kubik333 (neregistrovaný)

NVidia žaluje ARM a Imagination Technologies. To je stejná drzost, jako když Apple žaloval Palm a Motorolu. Acorn a Imagination (stejně jako Palm a Motorola) tady byli a rozjeli byznys v dobách, kdy byla NVidia ještě „na houbách“, takže to je NVidia, kdo používá jejich technologii a divím se, že kauza neskončila stejně jako Palm kontra Apple (tedy že žalovaný (Palm) dal žalující straně (Apple) zcela nepokrytě najevo, kdo tady byl dřív a komu vděčí za svou existenci. A komu hodí na hlavu celou patentovou kancelář, cihlu po cihle, v okamžiku, kdy se dostanou k soudu). Dnes je moderní zapomínat… Číst vice »