Domů » Bleskovky » NVIDIA Shield Tablet dostává aktualizaci na Android 5.1: Přehled změn a vylepšení

NVIDIA Shield Tablet dostává aktualizaci na Android 5.1: Přehled změn a vylepšení

Pokud nebudeme počítat referenční modely řady Nexus, patří NVIDIA Shield Tablet (recenze) mezi jedno z prvních zařízení, které se dočkalo aktualizace na Android 5.1. NVIDIA je v tomto směru opravdový rychlík, což potvrdila už dříve při uvolnění updatu na Android 5.0.1, který uživatelům hned po Googlu nabídla jako první z výrobců.

Nová verze Android 5.1 přináší vyšší výkon a důležité softwarové optimalizace. Zlepšilo se také zabezpečení (nově včetně podpory funkce Android for Work) a změn doznala nabídka rychlého nastavení i správce profilů. NVIDIA zapracovala také na optimalizaci zobrazení společně s povolením funkce Global Tone Mapping, kterou lze v případě potřeby kdykoliv v nastavení deaktivovat.

Součástí balíčku, jehož velikost je zhruba 220 MB, je také nový firmware pro bezdrátový ovladač SHIELD. Další změny a opravy se týkají fotoaparátu, zvuku a modemu (pouze u LTE verze). V případě, že vám tablet aktualizaci nenabídl, jděte do nabídky Nastavení – Informace o tabletu – System updates. Abyste update mohli nainstalovat, je potřeba mít tablet nabitý alespoň na 50 %, respektive minimálně na 20 % při připojené nabíječce.


Tento měsíc přibyl nový evropský server pro službu GRID, umístěný je v Německu

Před nedávnem rovněž NVIDIA přišla s výrazným vylepšením cloudové streamovací služby GRID (více informací), v jejíž beta verzi lze nově hrát hry až ve Full HD rozlišení při 60 snímcích za vteřinu. A jak jsme měli možnost se přesvědčit, podívaná to je opravdu parádní. Abyste si testovací verzi služby GRID mohli vyzkoušet, je potřeba stát se členem komunity na Google+ a testerem na Google Play, a zde pak provést aktualizaci aplikace Shield Hub.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. Roland (neregistrovaný)

  Díky za tip, update už stahuju. Jsem nečekal že už tenhle víkend budu mít 5.1ku (y) :)

 2. Yaka (neregistrovaný)

  už sosám, bomba! :-D

  • SmadnyMnich (neregistrovaný)

   Ráno jsem nahodil a přijde mi že i baterka drží lépe?

 3. Ascension (neregistrovaný)

  Nvidia se hodně rozjela to sem nečekal že dostane brzy Update na 5.1 to je první tablet s novým androidem.

 4. peto (neregistrovaný)

  Po aktualizacii mi neberie usb flash cez otg kabel…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).