Domů » Bleskovky » NVidia představila sedmipalcový tablet Tegra Note, prodávat ho však nehodlá

NVidia představila sedmipalcový tablet Tegra Note, prodávat ho však nehodlá

Společnost NVidia se v posledních letech stále více zaměřuje na segment s mobilní elektronikou, což ostatně dokazuje i nedávno představená herní konzole Shield, která se u většiny odborné veřejnosti setkala s kladným ohlasem. Dalším počinem amerického výrobce na poli hardwaru se stal referenční tablet nesoucí označení Tegra Note. NVidia ho kupodivu nehodlá prodávat přes vlastní distribuční kanály, nýbrž ho nabídne svým obchodním partnerům jako ucelenou platformu. Výrobci tak dostanou hotový produkt, který mohou dále upravit podle svého uvážení a rovnou vyslat k svým zákazníkům.

 

NVidia Tegra Note spadá do oblíbené kategorie sedmipalcových tabletů a svou výbavou nepochybně zaujme nejednoho uživatele. Převážnou část čelní strany tvoří IPS panel s rozlišením 1280 x 800 px, pod kterým nalezneme hnací motor v podobě čipsetu Tegra 4 se čtveřicí výpočetních jader (Cortex-A15) taktovaných na 1,8 GHz. Součástí SoC je samozřejmě grafický koprocesor GeForce, který doplňuje 1GB operační paměť. Díky nižšímu rozlišení a osazenému hardwaru se můžeme těšit na nekompromisní výkon, který se nejvíce projeví při práci se systémem a hraní náročných herních titulů.

     

Interní úložiště je schopné pojmout maximálně 16 GB dat, nicméně tato hodnota není konečná díky přítomnosti slotu na paměťové microSD karty. Mezi další přednosti představeného tabletu má patřit hlavní fotoaparát s rozlišením pět megapixelů a možností náhrávání videa s frekvencí sto snímků za vteřinu. Nechybí ani funkce pro rychle zachycení HDR snímků a čelní kamerka určená převážně k videokomunikaci. O reprodukci zvuku se stará dvojice stereo reproduktorů, které mají údajně nabídnout nejširší frekvenční rozsah ze všech současných tabletů. Ačkoliv NVidia nezveřejnila kapacitu akumulátoru, podle jejího vyjádření má zvládnout deset hodin přehrávání videa na jedno nabití.

Mezi další zajímavosti patří dotykové pero DirectStylus, které je integrované do šasi tabletu. Výbavu uzavírá microHDMI konektor, chytrý obal a moduly pro WiFi a Bluetooth. Tegra Note běží na „čistém“ operačním systému Android 4.3 o jehož následné aktualizace se bude starat přímo NVidia. Neméně zajímavým údajem je doporučená cena, která činí 199 USD (zhruba 4000 Kč bez daně). Bude tedy zajímavé sledovat, jak si NVidia Tegra Note povede v ostrém konkurenčním boji a zda zaujme dostatek uživatelů.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. Asi najlepší malý ARM tablet. Vďaka stylusu a cene.

  2. Martin (neregistrovaný)

    Ihned bych ho koupil za tuhle cenu

  3. Pokiaľ toto všetko bude aj z takou cenovkou tak by som zrejme neváhal.

  4. Co citam tak HP ho dnes predstavilo ako brandovany pod svojou značkou za rovnakú cenu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).