Domů » Bleskovky » NVidia představila nový chipset Tegra 4i s podporou LTE sítí

NVidia představila nový chipset Tegra 4i s podporou LTE sítí

Ve stínu tiskové konference HTC včera společnost nVidia představila novou čipovou sadu s označením Tegra 4i. Ta má kromě samotných procesorových a grafických jader nabídnout také jednotku pro příjem signálu LTE sítí. Jedná se důležitý krok vstříc OEM výrobcům, kteří v minulosti dávali přednost spíše konkurenčnímu Qualcommu právě kvůli tomu, že jim v rámci jednoho chipsetu dokáže nabídnout kromě CPU a GPU také čipy pro zpracování mobilního signálu, Wi-Fi, Bluetooth, GPS a další.

 

Navzdory zavádějícímu názvu ale není nová sada zcela postavená na dříve představené Tegře 4. Místo nového A15 běží totiž procesor 4i na čtyřech jádrech ARM Cortex A9, z nichž každé je teoreticky schopné fungovat na frekvencích až do 2,3 GHz. Jejich skutečný takt ale zatím není známý. V sadě bude tradičně přítomno ještě jedno nespecifikované jádro, které bude použito při nenáročných operacích.


 

Bližší informace a reálný výkon chipsetu bychom se měli dozvědět brzy. Už teď je ale jasné, že jej v nejnadupanějších tabletech a telefonech určitě nenajdeme.


Miroslav Havlíček

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
satai (neregistrovaný)
Anonym
satai (neregistrovaný)

Přetaktovaná Tegra 3 s LTE modulem navíc? A ještě úplně jiný výrobní proces a jiná GPU.

zipiik
Uživatel
zipiik

Zrovna GPU moc odlisna neni, nVidia „jen“ namnozila jadra. To je proste marketing nVidie, oznacovat produkty tak, aby zmatl zakaznika…kdo by si kupoval telefon s Tegrou3plus, kdyz si muze koupit telefon s s tou suprovou moderni Tegrou4. Neni to poprve, co tohle nVidia provedla, pamatuju uvedeni GeForce 4MX, ktery se ukazal jako upraveny GeForce 2.

satai (neregistrovaný)
Anonym
satai (neregistrovaný)

Tak to potomu muzes rict, ze Ivy a Sandy jsou to same.

uni
Uživatel
uni

satai: Prakticky…ano:-)

uni
Uživatel
uni

Nicméně on měl na mysli neslavně známé období, kdy nVidie přejmenovávala snad 3 generace grafických karet skutečně bez jakékoli inovace.