Sledujte nás na YouTube

NVidia představila nový chipset Tegra 4i s podporou LTE sítí

Ve stínu tiskové konference HTC včera společnost nVidia představila novou čipovou sadu s označením Tegra 4i. Ta má kromě samotných procesorových a grafických jader nabídnout také jednotku pro příjem signálu LTE sítí. Jedná se důležitý krok vstříc OEM výrobcům, kteří v minulosti dávali přednost spíše konkurenčnímu Qualcommu právě kvůli tomu, že jim v rámci jednoho chipsetu dokáže nabídnout kromě CPU a GPU také čipy pro zpracování mobilního signálu, Wi-Fi, Bluetooth, GPS a další.

 

Navzdory zavádějícímu názvu ale není nová sada zcela postavená na dříve představené Tegře 4. Místo nového A15 běží totiž procesor 4i na čtyřech jádrech ARM Cortex A9, z nichž každé je teoreticky schopné fungovat na frekvencích až do 2,3 GHz. Jejich skutečný takt ale zatím není známý. V sadě bude tradičně přítomno ještě jedno nespecifikované jádro, které bude použito při nenáročných operacích.

 

Bližší informace a reálný výkon chipsetu bychom se měli dozvědět brzy. Už teď je ale jasné, že jej v nejnadupanějších tabletech a telefonech určitě nenajdeme.

Miroslav Havlíček

5 komentářů

  1. satai (neregistrovaný)

    Přetaktovaná Tegra 3 s LTE modulem navíc? A ještě úplně jiný výrobní proces a jiná GPU.

  2. zipiik (neregistrovaný)

    Zrovna GPU moc odlisna neni, nVidia “jen” namnozila jadra. To je proste marketing nVidie, oznacovat produkty tak, aby zmatl zakaznika…kdo by si kupoval telefon s Tegrou3plus, kdyz si muze koupit telefon s s tou suprovou moderni Tegrou4. Neni to poprve, co tohle nVidia provedla, pamatuju uvedeni GeForce 4MX, ktery se ukazal jako upraveny GeForce 2.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *