Domů » Bleskovky » NVidia představila nový chipset Tegra 4i s podporou LTE sítí

NVidia představila nový chipset Tegra 4i s podporou LTE sítí

Ve stínu tiskové konference HTC včera společnost nVidia představila novou čipovou sadu s označením Tegra 4i. Ta má kromě samotných procesorových a grafických jader nabídnout také jednotku pro příjem signálu LTE sítí. Jedná se důležitý krok vstříc OEM výrobcům, kteří v minulosti dávali přednost spíše konkurenčnímu Qualcommu právě kvůli tomu, že jim v rámci jednoho chipsetu dokáže nabídnout kromě CPU a GPU také čipy pro zpracování mobilního signálu, Wi-Fi, Bluetooth, GPS a další.

 

Navzdory zavádějícímu názvu ale není nová sada zcela postavená na dříve představené Tegře 4. Místo nového A15 běží totiž procesor 4i na čtyřech jádrech ARM Cortex A9, z nichž každé je teoreticky schopné fungovat na frekvencích až do 2,3 GHz. Jejich skutečný takt ale zatím není známý. V sadě bude tradičně přítomno ještě jedno nespecifikované jádro, které bude použito při nenáročných operacích.

 

Bližší informace a reálný výkon chipsetu bychom se měli dozvědět brzy. Už teď je ale jasné, že jej v nejnadupanějších tabletech a telefonech určitě nenajdeme.

Miroslav Havlíček

5 komentářů

  1. satai (neregistrovaný)

    Přetaktovaná Tegra 3 s LTE modulem navíc? A ještě úplně jiný výrobní proces a jiná GPU.

  2. zipiik (neregistrovaný)

    Zrovna GPU moc odlisna neni, nVidia „jen“ namnozila jadra. To je proste marketing nVidie, oznacovat produkty tak, aby zmatl zakaznika…kdo by si kupoval telefon s Tegrou3plus, kdyz si muze koupit telefon s s tou suprovou moderni Tegrou4. Neni to poprve, co tohle nVidia provedla, pamatuju uvedeni GeForce 4MX, ktery se ukazal jako upraveny GeForce 2.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *