Domů » Bleskovky » NVidia představila nový chipset Tegra 4i s podporou LTE sítí

NVidia představila nový chipset Tegra 4i s podporou LTE sítí

Ve stínu tiskové konference HTC včera společnost nVidia představila novou čipovou sadu s označením Tegra 4i. Ta má kromě samotných procesorových a grafických jader nabídnout také jednotku pro příjem signálu LTE sítí. Jedná se důležitý krok vstříc OEM výrobcům, kteří v minulosti dávali přednost spíše konkurenčnímu Qualcommu právě kvůli tomu, že jim v rámci jednoho chipsetu dokáže nabídnout kromě CPU a GPU také čipy pro zpracování mobilního signálu, Wi-Fi, Bluetooth, GPS a další.

 

Navzdory zavádějícímu názvu ale není nová sada zcela postavená na dříve představené Tegře 4. Místo nového A15 běží totiž procesor 4i na čtyřech jádrech ARM Cortex A9, z nichž každé je teoreticky schopné fungovat na frekvencích až do 2,3 GHz. Jejich skutečný takt ale zatím není známý. V sadě bude tradičně přítomno ještě jedno nespecifikované jádro, které bude použito při nenáročných operacích.

 

Bližší informace a reálný výkon chipsetu bychom se měli dozvědět brzy. Už teď je ale jasné, že jej v nejnadupanějších tabletech a telefonech určitě nenajdeme.

Miroslav Havlíček

5 komentářů

 1. satai (neregistrovaný)

  Přetaktovaná Tegra 3 s LTE modulem navíc? A ještě úplně jiný výrobní proces a jiná GPU.

 2. zipiik (neregistrovaný)

  Zrovna GPU moc odlisna neni, nVidia „jen“ namnozila jadra. To je proste marketing nVidie, oznacovat produkty tak, aby zmatl zakaznika…kdo by si kupoval telefon s Tegrou3plus, kdyz si muze koupit telefon s s tou suprovou moderni Tegrou4. Neni to poprve, co tohle nVidia provedla, pamatuju uvedeni GeForce 4MX, ktery se ukazal jako upraveny GeForce 2.

  • satai (neregistrovaný)

   Tak to potomu muzes rict, ze Ivy a Sandy jsou to same.

  • satai: Prakticky…ano:-)

  • Nicméně on měl na mysli neslavně známé období, kdy nVidie přejmenovávala snad 3 generace grafických karet skutečně bez jakékoli inovace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).