Domů » Bleskovky » Nvidia Mobile Kepler: Revoluce v mobilní grafice

Nvidia Mobile Kepler: Revoluce v mobilní grafice

Na začátku roku představila společnost NVidia nový čipset pro chytré telefony s označením Tegra 4, avšak ten zatím příliš velké úspěchy nesklízí. Jediným zařízením s Tegrou 4, jež se brzy dostane do prodeje, je NVidia Shield (více zde). NVidia nicméně chystá další velice zajímavou novinku, kterou je grafický čip pro telefony postavený na počítačové architektuře Kepler. Tu využívají současné modely grafických karet NVidia GeForce a z hlediska výkonu se rozhodně nemají za co stydět.

Project Logan - FaceWorks "Ira" demo

Ukázka schopností Projectu Logan na v reálném čase renderovaném obličeji „Ira“

To samé platí i pro vyvíjenou mobilní verzi, jež vystupuje také pod označením Project Logan. Ta si poradí i s náročným Unreal Engine 4 a podporuje standardy DirectX 11 a OpenGL 4.4. Nespornou výhodou je také třetinová spotřeba energie oproti čipům v jiných populárních zařízeních, jako třeba iPad 4. Se skóre 2.2 TFLOPS nabídne Project Logan více grafického výkonu, než čip v herní konzoli Playstation 3. Novinka by se měla stát součástí Tegry 5, která bude nejspíše představena příští rok.

Project Logan - Mobile Kepler Island demo

Demo „Island“ (v překladu ostrov) běžící na zařízení s Project Logan

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).