Sledujte nás na YouTube

Nvidia Mobile Kepler: Revoluce v mobilní grafice

Na začátku roku představila společnost NVidia nový čipset pro chytré telefony s označením Tegra 4, avšak ten zatím příliš velké úspěchy nesklízí. Jediným zařízením s Tegrou 4, jež se brzy dostane do prodeje, je NVidia Shield (více zde). NVidia nicméně chystá další velice zajímavou novinku, kterou je grafický čip pro telefony postavený na počítačové architektuře Kepler. Tu využívají současné modely grafických karet NVidia GeForce a z hlediska výkonu se rozhodně nemají za co stydět.


Ukázka schopností Projectu Logan na v reálném čase renderovaném obličeji “Ira”

To samé platí i pro vyvíjenou mobilní verzi, jež vystupuje také pod označením Project Logan. Ta si poradí i s náročným Unreal Engine 4 a podporuje standardy DirectX 11 a OpenGL 4.4. Nespornou výhodou je také třetinová spotřeba energie oproti čipům v jiných populárních zařízeních, jako třeba iPad 4. Se skóre 2.2 TFLOPS nabídne Project Logan více grafického výkonu, než čip v herní konzoli Playstation 3. Novinka by se měla stát součástí Tegry 5, která bude nejspíše představena příští rok.


Demo “Island” (v překladu ostrov) běžící na zařízení s Project Logan

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *