Domů » Bleskovky » NVidia končí se smartphony, zaměří se na herní a automobilní průmysl

NVidia končí se smartphony, zaměří se na herní a automobilní průmysl

Dodávky procesorů americké společnosti NVidia pro mobilní zařízení zaznamenaly významný pokles a ani na MWC nově představené čipy nenašly cestu do mnoha zařízení, i když se objevily zajímavé kousky jako napříkad tablet Xiaomi Mi Pad. Od NVidie se odklonil i Microsoft, jehož první dvě generace tabletu Surface pohánělo řešení od NVidie, v Redmondu se rozhodli nadále spolupracovat výhradně se společností Qualcomm. Ani nová Tegra 4i se nestala masově oblíbeným řešením a tak se bude spolešnost podle rozhovoru ředitele NVidie, Jen-Hsun Huanga , pro web cnet.com se zaměřovat na jiné oblasti trhu.

 

Těmi má být především herní průmysl a další odvětví, v nichž budou mít výkonné procesory NVidie význam. Mobilní technologie totiž nejsou jen o telefonech, Jen-Hsun Huang vidí budoucnost společnosti zejména v oblasti herních zařízení, set-top-boxů, v inteligentních palubních systémech v automobilním průmyslu a v profesionálních telefonech a tabletech s důrazem na vysoký výpočetní a grafický výkon. V rozhovoru rovněž zmínil, že Tegra 4i neměla vůbec vyjít, i když se jednalo o fantastický procesor, jeho obchodní strategie selhala.

 

Žádné konkrétní plány do budoucna (například o čipu Tegra 5i) prozradit odmítl, i když potvrdil, že NVidia pracuje na další generaci kapesní herní konzole NVidia Shield. V této souvislosti uvedl, že vidí Android jako nejlepší operační systém na světě, který symbolizuje budoucnost výpočetní techniky s perfektně řešeným cloudem.

 

Z rozhovoru se může zdát, že NVidia skládá zbraně před konkurencí, která dokáže nabídnout levnější řešení pro masově rozšířená mobilní zařízení a doufá, že se jí bude dařit ve specializovaných segmentech trhu. Uvidíme, jak se jejím čipům v oblasti výkonných herních zařízení a v automobilovém průmyslu povede.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. fore (neregistrovaný)

  Truchlit nebudeme….

  • Presne tak, NVidia v telefonech/smartech byl vždycky pruser, kor když NVidia nedodala nikdy radne rozumne ovladace.

 2. Asop_cz (neregistrovaný)

  Škoda, hardware o byl slušný…

 3. N’vidia uměla jen představit, následně dodat do telefonu už těžko

 4. Petr (neregistrovaný)

  Tak konečně došlo na má slova – dva roky tvrdím, že se má Nvidia na to vykašlat, že jejich mobilní produkty stejně stojí za starou bačkoru a nikdy neprorazí. Tak konečně to pochopili i oni.

 5. Marty (neregistrovaný)

  Přesně jak říká HTCJIRKA, HTC One X je toho zářným příkladen. Jen škoda, že Qualcomm tak přijde o řádného konkurenta…no snad to nezbrzdí vývoj.

 6. Martin (neregistrovaný)

  nechci se v tom moc vrtat, ale jste si jisti ze spojen „automobilni prumysl“ je napsano spravne cesky? pokud je tim „automobilni“ myslen automobil (vozidlo) melo by byt spravne napsano „automobilovy prumysl“.

  Sory, ale automobilni prumysl fakt nevim co je…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).