Domů » Bleskovky » NVidia Grid dostává podporu streamování ve Full HD při 60 fps, připravte si pořádně rychlý internet

NVidia Grid dostává podporu streamování ve Full HD při 60 fps, připravte si pořádně rychlý internet

Nemáte špičkový hardware, a přesto si chcete zahrát náročné tituly s perfektní grafikou? V tom případě existuje možnost vyzkoušet některou z cloudových herních služeb, kdy veškerý výpočetní výkon obstarávají vzdálené servery a vaše zařízení je jen pouhou obrazovkou s ovladačem.

  

Takovou službou je i NVidia Grid, která byla představena před dvěma roky na veletrhu CES v Las Vegas a rozšířila se díky pěti serverům do celého světa. Šestý server bude ještě tento měsíc zprovozněno v Německu, což pro tuzemské hráče znamená jediné – ještě nižší latence při hraní her.


Umístění herních serverů, v květnu přibude nový server, který bude umístěný v Německu

Hry navíc mohou vypadat ještě lépe než kdy předtím, NVidia nově (jako první na světě) přidala podporu pro streamování ve Full HD rozlišení (1 920 × 1 080 pixelů) při 60 snímcích za vteřinu, což je významný posun z HD (1 280 × 720 pixelů) a 30 fps. V nabídce NVidie je již 35 her (a každé úterý přibývá jedna nová), které lze v této kvalitě streamovat, nechybí mezi nimi například Batman: Arkham Origins, Devil May Cry 4 či Dirt 3 Complete Edition. Takový datový tok ovšem vyžaduje pořádnou konektivitu, NVidia uvádí download minimálně 30 Mbit.

   

Hraní ve Full HD při 60 fps jsme měli možnost vyzkoušet na vlastní kůži a zážitek byl skutečně skvělý, latence byla nezpozorovatelná, na displeji se nezobrazovaly žádné nežádoucí artefakty a celkově byla kvalita obrazu fantastická – takto si představujeme herní budoucnost. Pro podobný zážitek je zapotřebí zařízení NVidia Shield Tablet či Shield Portable, stát se členem komunity na Google+ a testerem na Google Play a zde pak provést aktualizaci aplikace NVidia Shield Hub.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Steve (neregistrovaný)

    To je pecka, nvidie jede! :) FullHDčko při 60fps už je radost na hraní i když já si vystačil i s tím 720p.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).